Desetu pobjedu upisali košarkaši Ribole Kaštela u 12. kolu Kvalifikacijske lige. Pred domaćom publikom bili su bolji od Šanca s 87:69. U derbiju kola Jazine Arbanasi porazili su Vern, pa su tako na čelnoj poziciji tri ekipe s istim brojem bodova, među njima i Ribola Kaštela.

Ribola Kaštela – Šanac Karlovac 87:69 (40:36)
(12:17, 28:19, 23:11, 24:22)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Roko Hordov, Karlo Mirčeta, Danijela Čanković
Igrač utakmice: Stipe Režić (Ribola Kaštela)

Pobjedom protiv Šanca iz Karlovca košarkaši Ribole Kaštela izjednačili su se na vrhu sa Jazinama i Vernom. Gosti su dobro otvorili susret te su nakon prve četvrtine imali vodstvo od 17:12. Već u sljedećoj dionici domaćin stišće gas te do kraja poluvremena preokreću rezultat u svoju korist. Posebno dominantna igra domaćih bila je u drugom poluvremenu, pa je s takvom igrom i rasla prednost Ribole. U posljednju četvrtinu obje su ekipe ušle rasterećeno, znajući da će pobjeda ostati na strani domaćih.

Ribola Kaštela ponovo je imala raznovrsne strijelce, a najviše koševa postigao je Stipe Režić i pritom upisao osam skokova, dok Glavinić i dalje briljira s asistencijama. Kod gostiju posebno vrijedi istaknuti 28 poena i 11 skokova Gilberta, ali ipak mu to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Ribola Kaštela: Pruže (3p, 2s), Glavinić (5p, 12a, 3s), Maras (13p, 6a, 1s), Kujundžić (4p), Sanader, Režić (16p, 4a, 8s), Marasović (5p, 5s), Roso (7p, 11s), Šipić (12p, 2a, 6s), Matić (10p, 3a, 6s), Karanušić (4p). Trener: Ivica Čelan
Šanac Karlovac: Gazić (12p, 2a, 10s), Kragulj (4p, 4a, 4s), Gilbert (28p, 5a, 11s), Beber (10p, 3a, 3s), Kraljić (11p, 4a, 3s), Požar (4p, 2a, 1s), Čosić, Mataković, Vladić, Penić. Trener: Branko Bašović