Na otvaranju 5. kola Varaždin je nastavio svoj pobjednički niz te je u susretu protiv Ribole Kaštela upisao svoju petu uzastopnu pobjedu. Domaćin je bio bolji rezultatom 29:24.

Varaždin – Ribola Kaštela 29:24 (12:11)

Varaždin, dvorana Arena
Suci: Igor Tarle, Sača Vučić
Igrač utakmice: Jurica Vidaček (Varaždin)

Sve je manje nade da će Ribola Kaštela i sljedeće sezone igrati u Premijer ligi. Novim porazom Kaštelani su produbili svoju krizu, a u srijedu Metalac i Rudar imaju priliku pobjeći na pet bodova prednosti, čime bi Riboline šanse bile svedene na minimum. Ribola je loše otvorila susret u Varaždinu, nakon prvih deset minuta bilo je 5:2 za domaćina. No, potom se uključio Koncul koji s šest pogodaka drži goste u igri pa se na poluvremenu otišlo sa samo jednim pogotkom zaostatka. U nastavku igre domaćin se lagano počeo odvajati pa je u 38. minuti bilo 17:13, a deset minuta kasnije 22:17. U posljednjih deset minuta Ribola nije mogla dalje od tri pogotka zaostatka, a svih posljednjih šest pogodaka postigao je Bujas, no nedovoljno za bodove.

Kod domaćih su se istaknuli Vidaček, Zobec i Šipić koji su kombinirano postigli 19 pogodaka te vratar Špikić s 12 obrana. Isto toliko obrana imao je gostujući vratar Galić, dok su Koncul i Bujas jedini bili raspoloženi za pogotke postigavši zajedno 14 od ukupno 24 pogotka za Ribolu.

Varaždin: Špikić (12o), Zobec (7), Jerenec, Vincek, Vujović (1), Vidaček (6), Črnila (4o), Novak, Tokić (5), Trojko, Šipić (6), Hirš (3), Levak (1), D. Dunato, Koprek, Grbac.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić, Banović, Bendeviš (1), Šindik, Krokar (2), Koncul (8), Bujas (6), Galić (1g, 12o), Kovačević (1), Tukić, Jelinić (2), Čorić (3), A. Dunato, Andabak.