SLIJEDI KLJUČNA UTAKMICA S VERNOM
U trinaestom kolu Kvalifikacijske lige nije bilo iznenađenja. Vodeći trojac upisao je uvjerljive pobjede, Ribola Kaštela u Belišću je bila bolja od domaćina s visokih 93:59. Kolo će zaključiti Podravac i Pula 1981 krajem svibnja.

Belišće – Ribola Kaštela 59:93 (34:48)
(11:27, 23:21, 16:27, 9:18)

Belišće, Sportska dvorana OŠ Ivana Kukuljevića
Suci: Želimir Tresoglavić, Boris Hartman, Dino Barišić
Igrač utakmice: Josip Matić (Ribola Kaštela)

Put do Premijer lige i dalje ide prema svom planu. U Belišću je Ribola nastavila svoj pobjednički niz svladavši domaćina rezultatom 93:59. Gosti su se od samog početka postavili kao oni koji kontroliraju utakmicu, pa je nakon prve dionice već bilo 16 poena prednosti. Tempo Kaštelana pao je do kraja poluvremena, ali tek da domaćin smanji svoj zaostatak za neosjetnih dva poena. Zato je u drugom poluvremenu kaštelanska ekipa stisnula papučicu gasa, povećavala iz minute u minutu svoju prednost i na kraju se zaustavila na 93 koša s uvjerljivih 44 koša razlike. Ova utakmica poslužila je Riboli kao priprema za subotnji okršaj protiv Verna koji će uvelike odlučivati o plasmanu u Premijer ligi.

Timski raspoloženi Kaštelani imali su velik broj asistencija i skokova, daleko više od domaćih. Posebno su se istaknuli Josip Matić, kao najbolji strijelac utakmice sa 18 poena te Stanko Kujundžić sa 17 poena, dok je dirigentsku palicu još jednom držao Glavinić s devet asistencija. Kod domaćih je najbolju partiju pružio Boras sa 13 poena, pet asistencija i sedam skokova.

Belišće:Cerjak (2p, 2a, 5s), Soldo (5p, 3s), Gradinjan (5p, 1a, 2s), Vidaković (11p, 1a, 2s), Bičvić (2p, 3a, 1s), Markota (1a, 1s), Preglej (2p, 3a), Đolić (9p, 4s), Šarić (9p, 7s), Funtak (1p), Boras (13p, 5a, 7s)

Ribola Kaštela:Pruže (2p, 2s), Glavinić (13p, 9a, 6s), Maras (9p), Kujundžić (17p, 4a, 3s), Sanader, Režić (12p, 4a, 5s), Marasović (8p, 10s), Roso (6p, 1a, 4s), Šipić (8p, 4a, 7s), Matić (18p, 6a, 5s), Karanušić.