RIBOLA SVE BLIŽA PREMIJER LIGI
U nevjerojatnoj završnici Ribola Kaštela izvukla je pobjedu protiv Verna. Utakmica je završila rezultatom 72:69 za Kaštelane, iako je Vern tri sekunde prije kraja pri rezultatu 70:68 imao dva slobodna bacanja. Ovom pobjedom Ribola je napravila veliki korak prema Premijer ligi sljedeće sezone.

Ribola Kaštela – Vern 72:69 (38:41)

(13:19, 25:22, 16:12, 18:16)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Martin Vulić, Ante Čanković, Roko Hordov
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Košarkaši Ribole Kaštela ostvarili su ključnu pobjedu u borbi za Premijer ligu sljedeće sezone. U izravnom dvoboju s Vernom Kaštelani su u samoj završnici preokrenuli vodstvo gostiju i stigli do važna dva boda. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je najveći dio utakmice Vern imao vodstvo. Gosti su bolje ušli u utakmicu te  prvi  povli. Tek u sedmoj minuti Ribola izjednačuje na 11:11, ali do kraja prve četvrtine gosti bježe na šest koševa razlike, što je ujedno bilo i njihovo najveće vodstvo. U nastavku su obje ekipe bile raspucanije, a Kaštelani su bili ti koji su postigli više koševa. Ipak, na poluvrijeme su otišli s tri poena zaostatka. Tek sredinom treće četvrtine domaćin dostiže prednost Verna. Potom gosti ponovo bježe na četiri koša razlike, a onda Kaštelani mini serijom preokreću rezultat i u posljednju dionicu ulaze s vodstvom 54:53.

U četvrtoj četvrtini vidjeli smo pravu košarkašku dramu. Napetost je rasla kako je semafor odmicao prema svome kraju, a rezultat se izmjenjivao sa obje strane. U posljednje dvije minute Ribola je ušla s prednošću od 65:63, koju je Kljajić dvadeset sekundi kasnije poništio tricom. Potom domaćin zabija pet koševa zaredom pa je s posljednjim time-outom 52 sekunde prije kraja na semaforu pisalo 70:68 za Kaštelane. Zlatnu priliku za produžetak imao je Kljajić tri sekunde prije kraja, ali je od dva slobodna udarca zabio samo jedno. Režić je uzeo loptu u skoku i iskoristio faul postigavši oba slobodna bacanja za veliku pobjedu svoje ekipe.

Najveći teret na svojim leđima iznio je iskusni Josip Glavinić koji je u ovakvoj utakmici imao nevjerojatna 33 poena, uz 8 asistencija i 6 skokova. Poviše deset poena jedino je išao Režić koji je upisao i osam skokova. Kod gostiju se istaknuo Kljajić s 18 poena.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (33p, 8a, 6s), Maras (6p, 2s), Kujundžić (2a), Sanader, Režić (14p, 1a, 8s), Marasović, Roso (2p, 4s), Šipić (4p, 4s), Matić (8p, 2s), Karanušić, Mandić (5p, 2s). Trener: Ivica Čelan

Vern: Abramović (2s), Jelinić, Raič, Jakić (4p), Šimović (10p, 1a, 5s), Penić (6p, 6a, 4s), Kljajić (18p, 5a, 2s), Živko (15p, 1, 8s), Kordić (7p, 3a, 2s), Baković (9p, 3a, 6s).Trener: Srđan Helbich