VAŽNI BODOVI ZA RIBOLU
U šestom kolu Lige za ostanak Ribola Kaštela pobijedila je Poreč rezultatom 34:32. S nova dva boda Ribola je produljila svoju nadu za ostanak, a sada im slijedi ključna utakmica protiv Rudara za vikend.

Ribola Kaštela – Poreč 34:32 (16:14)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Ivan Grbavac, Siniša Ravlić
Igrač utakmice: Marin Jelinić (Ribola Kaštela)

Važne bodove u igri za ostanak osvojili su rukometaši Ribole Kaštela na domaćem parketu. Na Sokolani je gostovao vodeći Poreč koji je ovim porazom dozvolio Varaždinu da preuzme vodeću poziciju. Ribola je krenula odlučno s dva pogotka, ali su do sredine prvog poluvremena gosti izjednačili i štoviše poveli s 8:7. Potom je uslijedila 5:1 serija domaćih koji su zadržali vodstvo do kraja prvog dijela utakmice. U nastavku se Ribola uspjela odvojiti na četiri razlike te je tu prednost držala do sredine drugog dijela. Tada su gosti ponovo stigli do izjednačenja, međutim, ovoga puta nisu uspjeli ući u pozitivan rezultat. Ribola je u završnici ipak stigla do prijeko potrebne pobjede i konačnih 34:32.

Najefikasniji igrač bio je Jelinić sa deset pogodaka, a isto toliko obrana imao je vratar domaćih Galić. Posebno se istaknuo i Bujas koji je uz četiri pogotka imao i šest asistencija. Kod gostiju su posebno raspucani bili Medić s devet i Miličević s osam pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur (1o), Ilić (4), Pavlov, Banović (5), Bendeviš, Šindik, Krokar (3), Koncul (3), Bujas (4), Galić (10o), Kovačević, Tukić, Jelinić (10), Čorić (5), Dunato, Andabak.

Poreč: Krbavčić (8o), Mišić (1), Thoss (1), Šehić (4), Miličević (8), Popović, Filipoić, Žagar (3), Rađaković (5), Pribetić (1), Medić (9).