U 15. kolu Kvalifikacijske lige Ribola Kaštela svladala je Rudeš rezultatom 70:62 i tako napravila još jedan korak prema Premijer ligi. Jazine su još jednom s ogromnom razlikom svladali svoje protivnike, dok je Belišće ubilježio drugu uzastopnu pobjedu.

Rudeš – Ribola Kaštela 62:70 (27:39)
(12:15, 15:24, 16:20, 19:11)

Zagreb, dvorana Sutinska vrela
Suci: Dražen Štrok, Alan Blašković, Vedran Vedriš
Igrač utakmice: Dino Šipić (Ribola Kaštela)

Do devete pobjede zaredom Ribola Kaštela stigla je protiv Rudeša. Kaštelanski košarkaši su od samog početka preuzeli konce igre, domaćin je samo jednom izjednačio (7:7), a ostatak utakmice Ribola je mirno čuvala vodstvo. Sredinom druge četvrtine gosti su imali 16 koševa prednosti. Uporni domaćin dobro je parirao te je u 25. minuti spustio zaostatak za samo četiri koša. Ipak, do kraja treće četvrtine Kaštelani vraćaju visoku prednost te sa 59:43 ulaze u posljednju dionicu. Gosti su tada vidljivo pali u realizaciji, a domaćin je to iskoristio samo za ublažavanje poraza.

Najefikasniji igrač bio je Šipić sa 13 poena i sjajnih 16 skokova. Najviše koševa postigao je Režić (16), dok je kod domaćih samo Galić postigao preko deset koševa.

Rudeš: Radman (3p, 6a, 2s), Buzjak, Jurič (1p, 4a, 2s), Ćavar, Galić (15p, 2a, 2s), Štirjan (6p, 4s), Torić (7p, 1s), Nakić-Vojnović (9p, 1a, 8s), Dmitrović (6p, 5s), Ljubičić (5p, 2a, 5s), Nikić (4p, 5s), Meštrović (6p, 2s).

Ribola Kaštela:Pruže, Glavinić (14p, 8a, 4s), Maras (2p, 1a), Kujundžić (3p, 1a, 2s), Sanader, Režić (16p, 2a, 6s), Marasović (4p, 1s), Roso (7p, 1a, 6s), Šipić (13p, 3a, 16s), Karanušić, Mandić (11p, 4s).