Bliži se uzvratna utakmica polufinala odbojkaškog Kupa u kojem se susreću dvije najbolje hrvatske ekipe. Mladost Ribola Kaštela na svom parketu ugošćuje jaku HAOK Mladost protiv koje brane prednost od 3:0 iz prve utakmice.

Pobjeda bez izgubljenog seta u prvoj utakmici iznenadila je mnoge, ali ne i trenera kaštelana Ivana Rančića koji vjeruje u potencijal svoje ekipe. Bio je to prvi poraz Zagrepčana ove sezone u domaćim natjecanjima te su sada u nezgodnoj poziciji pred uzvrat. Osvoji li domaćin barem dva seta prolaz u finale je osiguran, dok će se u slučaju rezultata 3:0 ili 3:1 igrati zlatni set. Stoga se s pravom može reći da je riječ o finalu prije finala, pogotovo jer prolaznik dalje visoko kotira i za osvajanje naslova.

Ribola zadnjih mjesec dana igra u velikoj formi čiji bi vrhunac bio u pobjedi nad ACH Ljubljanom u MEVZA ligi. Osim toga, u posljednjih mjesec dana ubilježili su četiri pobjede u nizu u Superligi te su upisali spomenutu pobjedu u prvoj polufinalnoj utakmici.

„Veliki hendikep može nam biti neigranje Normana koji nije nastupio zadnje tri službene utakmice, a sumnja se na stres frakturu, kao i Kolumbijac Ruiz koji ima rupturu aduktora. U svakom slučaju očekuje nas zanimljiva utakmica najvećih rivala, a i puna dvorana i vruća atmosfera u najvećem derbiju hrvatske odbojke“, kazali su iz kaštelanskog kluba.

Kaštelani na osvajanje Kupa čekaju sedam godina, do sada nikako nisu uspjeli osvojiti duplu krunu iako su bili pet puta finalisti kupa od 2010. godine kada su po drugi put u svojoj povijesti osvojili ovaj trofej. Mogu li pobjedom doći na korak prve ovosezoneske titule saznat ćemo sutra, u srijedu u 20 sati u dvorani u Kaštel Starom.