Kaštelanski odbojkaši iz Rijeke su se vratili s pobjedom, ali i s jednim bodom manje nakon što su u petom setu uspješno nadoknadili dva seta razlike. Prvi dio natjecanja zaključit će Mursa Osijek i Centrometal u nedjelju.

Rijeka – Mladost Ribola Kaštela 2:3
(25:13, 25:19, 16:25, 19:25, 8:15)
Rijeka, dvorana Mladosti
Suci: Toni Bingula, Dean Poropat

Pravu mušku utakmicu odigrali su odbojkaši Rijeke i Mladosti. Prije desetak dana obje ekipe uživali su u nadmetanju u finalu kupa, a sada su u prvenstvu odigrali sjajan revanš. Ulog nije bio malen jer se ovisno o ishodu utakmice prenose bodovi u drugi krug. Za Mladost je pobjeda imala veliku ulogu, posebno ako Mursa pobjedi Centrometal pa će imati dva boda manje. Do pobjede su došli, ali ipak ne kako su htjeli. Naime, Riječani su nakon tri četvrtine sata imali 2:0 u setovima – i to kakvih: 25:13, 25:19! Nakon toga uloge su se zamijenile, na parketu je Mladost bila druga momčad pa je gotovo dva identična seta uzvratila Riječanima i odvela susret u pripetavanje petog seta. Iskusni gosti još jače ulaze u odlučujuću fazu utakmice te s 15:8 zaključuju pitanje pobjednika.