Po drugi puta ove sezone odbojkaši Murse Osijek svladali su aktualnog prvaka rezultatom 3:2. U prosincu prošle godine nadoknadili su 0:2, a ovoga puta umalo su ispustili 2:0 protiv Kaštelana. HAOK Mladost pobjedom protiv Rijeke dodatno je zacementirao prvu poziciju za doigravanje.

Mursa Osijek – Mladost Ribola Kaštela 3:2
(25:23, 25:23, 18:25, 14:25, 15:13)

Osijek, dvorana Gradski vrt
Suci: Milan Zamaklar, Damir Horvat
Igrač utakmice: Marko Oršolić (Mursa Osijek)

Kaštelani se iz Osijeka ponovo vraćaju bez pobjede, ali ih barem može tješiti jedan osvojeni bod. Od šesterostrukog prvaka ipak se očekivao puni plijen protiv Murse koja se tek u posljednjem kolu ubacila u skupinu A drugog dijela natjecanja. Međutim, Osječani su ponovo pokazali da se mogu nositi protiv Kaštelana pa su im po drugi put ove sezone nanijeli poraz. Prvi set Mladost je otvorila vodstvom kojeg je suvereno čuvala do pred kraj seta. Na semaforu se 21:20 brzo preokrenuo u korist domaćih koji s 25:23 odnose prvi set. Slično se dogodilo u drugom setu, no već kod 16:15 za goste Mursa osjeća svoju priliku pa dolazi u vodstvo od 21:17 te na koncu ponovo s 25:23 dovode goste do neugodne situacije. Iz te situacije Mladost se sjajno trgla u sljedeća dva seta pa s 25:18 i 25:14 dolazi do 2:2. U petom setu imali su blago vodstvo, no kraj ipak odlazi u korist domaćina.

Mursa Osijek: Vojak (6), Brandić (2), Ilić, Jakovac, K. Šućur (10), Oršolić (23), Stanković (1), J. Šućur (1), Mijić, Matoković (22), Odobašić, Kraljević. Trener: Davor Meringer

Mladost Ribola Kaštela: Višić (4), Norman (24), Perić (6), Kulušić, Giljanović (1), Đirlić, Ja. Melvan, Glaurdić (5), Cikojević, Šestan (22), Jo. Melvan, Pervan, Ruiz (12, Ščerbakov (1), Bašić. Trener: Ivan Rančić