Posljednjeplasirani Solin slavio je protiv favorizirane Ribole Kaštela u susretu 14. kola 1. HRL – jug. Gosti su u Kaštel Sućurcu bili bolji rezultatom 29:22. U drugim utakmicama vrijedi istaknuti remi Splita i Dubrovnika, što je iskoristio Mladi Rudar koji je Splićanima na vrhu pobjegao na tri boda.

Ribola Kaštela – Solin 22:29 (11:18)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Petar Bulum (Metković), Nikola Carević (Metković)
Igrač utakmice: Marin Ćićerić (Solin)

Novi poraz na domaćem parketu rukometaši Ribole Kaštela pretrpjeli su od posljednjeplasiranog Solina. Već drugi put u sezoni Ribola nije uspjela svladati svoje susjede pošto su još u prvom dijelu prvenstva remizirali. Premda su domaćini dobro otvorili susret i imali vodstvo od 3:0, stvar je s vremenom krenula na mlin gostiju koji serijom 6:0 preokreću rezultat u svoju korist. Sredinom poluvremena ipak stiže izjednačenje Ribole (10:10), no gosti ponovo bježe te serijom od čak 8:1 uspješno zaključuju prvu dionicu utakmice. U nastavku je Ribola krenula u lov na zaostatak, međutim, protiv raspoloženih gostiju nisu se uspjeli približiti dalje od pet pogodaka zaostatka sve do konačnih 29:22.

U redovima gostiju raspucan je bio Marin Ćićerić sa sedam pogodaka, dok Bujasovih osam pogodaka nije bilo dovoljno za domaćina.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (1), Milas (5), Pavlov, Ivanda (1), Bilokapić (2), Krokar (1), Javorčić (2), Papić, Bujas (8), Galić, Mikas, Kovačević, Ćorić (2), Šegrt, Vujičević. Trener: Davor Bujas

Solin: Maleš, Šindik (3), Ćićerić (7), M. Smoljo, Pojatina (3), Kaštelančić, Zebić (1), Balov, Jukić, Ninčević (2), Vrgoč (4), Penović, Škomrlj (4), L. Smoljo (1), Tokić, J. Smoljo (1). Trener: Jakša Bužančić