U subotu je odigrano šest susreta 18. kola 3. HNL – jug. Val je iznenadio u gostima pobijedivši Jadran (LP) s minimalnih 1:0. Zadar je s 3:0 svrgnuo Croatiju s vodeće pozicije koju je preuzeo biogradski Primorac pobijedivši Imotski s 3:2.

Jadran (LP) – Val 0:1 (0:0)

Ploče, stadion Jadranovo
Suci: Mario Soldić (Hrvace), Ivan Čačić (Zadar), Domagoj Knez (Zadar)
Strijelac: 0:1 Udovičić 75'
Igrač utakmice: Karlo Udovičić (Val)

Joker s klupe odlučio je utakmicu između Jadrana i Vala u 18. kolu 3. HNL – jug. Tvrda i čvrsta utakmica nije obilovala opasnim prigodama, ali jedna jedina prava šansa bila je potrebna Valu da dođe do pogotka koji će im donijeti sva tri boda. Taj pogodak djelo je Karla Udovičića u 75. minuti, samo petnaest minuta nakon što je u igri zamijenio Baturinu. Ovom pobjedom Val se pomaknuo s dna ljestvice i potpuno se uključio u borbu za opstanak.

Jadran (LP):B. Šutalo, Barbir (61. Turudić), Raič, Primorac, M. Musulin, M. Musulin, Jelčić, Maleta (56. Kalfić), Nikolac (56. Kraljević), Romić, M. Šutalo. Trener: Goran Proleta

Val:Slavica, Melvan, Mić, Suman, Kustura (69. Kuliš), Petranić (90. Šimunović), Baturina (58. Udovičić), Grubić, Cikojević, Pezo, Dadić. Trener: Ante Terze