Odigrano je 16. kolo 1. HRL – jug u kojem je Ribola Kaštela poražena od Dubrovnika rezultatom 32:26. Za bolji dojam rukometnog vikenda pobrinula se Marina Kaštela koja je slavila sa 28:20 protiv Orkana.

Dubrovnik – Ribola Kaštela 32:26 (17:14)
Dubrovnik, dvorana Dubrovnik, gledatelja 350
Suci: Ante Mikelić (Solin), Petar Paradina (Solin)
Igrač utakmice: Ivan Dobrić (Dubrovnik)

Bitku za četvrtu poziciju dobila je momčad Dubrovnika koja je na svom parketu slavila s uvjerljivih 32:26. Bio je to napet susret u kojem su domaćini dobar dio utakmice imali vodstvo, Kaštelani su se vraćali u igru, no u samoj završnici susreta Dubrovčani su bili sabraniji. Ribola je povela u utakmici, ali Dubrovčani stižu do vodstva od 4:3 te su lagano skrojili prednost od tri pogotka razlike koju su držali do kraja poluvremena. U nastavku je Ribola uspjela doći do izjednačenja u nekoliko navrata (18:18, 20:20, 22:22), no kako je utakmica odmicala kraju tako su se domaćini ponovo odlijepili te su serijom 7:1 praktički riješili pitanje pobjednika.

Dubrovnik:Viteškić, Brnin (2), Avdić (4), Putica (3), Prnjat, Bušlje (6), Bevanda (4), Dabelić, Srna (5), Janđel, Čustović, Cikatić (1), Barišić, Radić, Lončarica (1), Dobrić (6). Trener: Ante Lagator

Ribola Kaštela: Pepur, Milas (3), Pavlov, Šolić, Krokar (7), Papić, Bujas (7), Galić, Kovačević (2), Ćorić (1), Šegrt, Vujičević (5), Grabić, Mikas (1). Trener: Davor Bujas

2. ŽHRL – jug

Rukometašice Marine Kaštela svladale su ŽRK Orkan u 14. kolu 2. ŽHRL – jug rezultatom 28:20. Dobro otvaranje utakmice Marina je iskoristila za stvaranje prednosti koja se do kraja utakmice pokazala nedostižnom za osmu pobjedu u prvenstvu.