Porazom od 3:1 odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela predali su titulu imenjaku iz Zagreba koji je to zaslužio odličnim igrama tijekom cijele sezone, osobito u finalnoj seriji.

HAOK Mladost – Mladost Ribola Kaštela 3:1
(25:7, 26:28, 25:14, 25:19)
Zagreb, dvorana Dom odbojke
Suci: Milan Zamaklar, Bojan Bardić

Mladost Ribola Kaštela više nije prvak Hrvatske. I u trećoj utakmici HAOK Mladost bila je bolja od branitelja naslova koji je nakon dva puta po 3:0 te ovih 3:1 morao predati titulu u ruke trenutno bolje momčadi. Da će ovo biti posljednja utakmica pokazao je prvi set u kojem su Kaštelani osvojili samo sedam poena. Nakon početnih 1:1 domaćin je zaredao čak jedanaest poena, ostavivši goste bez ikakvih šansi za preokret. U drugom setu Mladost Ribola Kaštela uspostavila je bolju igru, ali je set osvojila tek u produžetku. Bio je to posljednji njihov trzaj prije nego ih je domaćin dokrajčio u nastavku. Zagrepčani slave prvu titulu od 2011. godine, dok će se Kaštelani morat zadovoljiti drugim mjestom i već od prije osvojenim Kupom.

HAOK Mladost: Jurić, Nikačević, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček, Šarčević, Hanžić, Prlić, Marelić, Krnić, Dukić, Anić. Trener: Ljubomir Travica

Mladost Ribola Kaštela:Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, Corsini, Glaurdić, Šestan, Čošković, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Melvan. Trener: Ivan Rančić