U nedjelju je kompletirano 23. kolo 3. HNL jug u kojem je Val pretrpio drugi uzastopni poraz nakon fine serije. Izgubivši od Primorca 1929 rezultatom 3:1 nogometaši Vala ponovo su pali na začelje s kojeg su se teškom mukom u posljednje vrijeme uspjeli maknuti.

Primorac 1929 – Val 3:1 (1:0)

Stobreč, igralište Blato, gledatelja 250
Suci: Josip Budan (Podgradina), Ante Grčić (Dicmo), Hrvoje Ćatipović (Split)
Strijelci: 1:0 Boban 40', 2:0 Jurjević-Škopinić 64', 2:1 Cikojević 68', 3:1 Vidović 79'
Igrač utakmice: Ivo Boban (Primorac 1929)

Stobrečki Primorac dobro se potrudio da protiv Vala ulovi sva tri boda koja su ga lansirala na peto mjesto prvenstvene ljestvice. U vodstvo ih je doveo Boban čiji je pogodak u 40. minuti razdvojio momčadi do poluvremena. Pritisak domaćih nastavio se u drugom poluvremenu, isplatio se tek dvadeset minuta kasnije kada Jurjević-Škopinić povisuje na 2:0. Samo četiri minute nakon Cikojević smanjuje na 2:1 i daje nadu gostima da će doći makar do boda. Sva nada ugašena je u 79. minuti kada Vidović postavlja konačnih 3:1.

Primorac 1929: Šolić, Spajić, Barać, Jurjević-Škopinić, Župan, Kovačević (61. Vidović), Boban, Galić (80. Jureškin), Jurić (73. Omrčen), Grubišić, Grković. Trener: Teo Bilonić

Val:Bilić, Melvan (74. Sunara), Mić, Suman, Kustura (60. Kuliš), Petranić, Baturina, Grubić, Udovičić (60. Barišić), Cikojević, Dadić. Trener: Ante Terze