Iako se već dugo očekivalo, sada je to i konačno, porazom od Vrijednosnica Osijek 87:67 košarkaši Ribole Kaštela ispali su u niži rang. U subotu navečer odigrane su još četiri utakmice, najzanimljivije je bilo u susretu Hermesa i Alkara kojeg su gosti dobili sa 94:95.

Vrijednosnice Osijek – Ribola Kaštela 87:67
(25:14, 16:16, 28:22, 18:15)

Osijek, dvorana Gradski vrt, gledatelja 100
Suci: Alfred Jovović, Krešimir Katić, Branimir Galić
Igrač utakmice: Nick Tomsick (Vrijednosnice Osijek)

Ni na gostovanju kod Osijeka košarkaši Ribole Kaštela nisu stigli do pobjede. Ovoga puta poraz je označio konačni kraj borbe za opstanak, Kaštelani su zasigurno od iduće sezone u nižem rangu. Otvaranje utakmice bio je prilično izjednačen, uz blago vodstvo domaćina koji se pred kraj četvrtine odvojio na jedanaest razlike. Već tada ta je razlika bila nedostižna za goste koji nisu uspjeli doći ispod devet poena razlike, što se zbilo u trećoj četvrtini. Do kraja utakmice Osječani su povećali svoju prednost koja se na kraju zaustavila na 20 poena razlike.

Najbolji pojedinac bio je Tomsick sa 17 poena, a dobru partiju pružili su još Vrkić, Turalija i Lindbom. Kod Ribole je najviše vukao Đugum sa 19 poena i osam skokova te Došen koji je uz jedanaest poena pridodao sedam skokova.

Vrijednosnice Osijek:Tomsick (17p, 4a, 2s), Taylor (14p, 3a, 3s), A. Došen (6p 2a, 2s), Levinson (1s), Markulin (9p, 1a, 1s), Anzulović (2p), Šarac (5p, 3a, 2s), Krolo (4p, 2a, 2s), Lindbom (9p, 3a, 9s), Vrkić (11p, 2a, 5s), Turalija (10p, 9s). Trener: Vladimir Krstić

Ribola Kaštela:Kljajić (2p, 8a, 1s), Sanader, Mikulić, Rašetina (7p, 7s), Pruže (5p, 1s), N. Došen (11p, 2a, 7s), Đugum (19p, 2a, 8s), Vidović (1a, 1s), Roso (13p, 2s), Šipić (10p, 5s). Trener: Luka Žitko