Devetnaesto kolo 1. HRL – jug ponudio je dva odlična susreta te jedno iznenađenje. Iznenađenje je priredila momčad Pećina koja je s 32:29 svladala Hrvatskog Dragovoljca; istim rezultatom Ribola je pobijedila Kozalu, dok je u borbi za vrh Mladi Rudar bio je bolji od Splita sa 31:29.

Ribola Kaštela – Kozala 32:29 (17:17)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana, gledatelja 200
Suci: Ivan Grbavac (Makarska), Siniša Ravlić (Vrgorac)
Igrač utakmice: Davor Vujičević (Ribola Kaštela)

Dvjestotinjak gledatelja u dvorani u Kaštel Sućurcu vidjelo je odličnu rukometnu utakmicu te pravo rezultatsko pripetavanje. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su sve do 4:3 imali vodstvo. Potom je uslijedila dominacija Ribole koja gubi vodstvo pri rezultatu 10:9 na 11:12, da bi na poluvrijeme umalo otišli s pogotkom prednosti (17:17). Odlična utakmica nastavila se u drugom dijelu utakmice. Igralo se pogodak za pogotkom, a prvi pravi odmak vidjeli smo u trećoj četvrtini utakmice kada domaćin sa 24:24 bježi na 29:25. Taj je odmak bio presudan jer se iz toga gosti nisu mogli vratiti, Ribola je na koncu zasluženo upisala dva boda.

Najbolju utakmicu u sezoni odigrao je Davor Vujičević s čak devet pogotka. Ni u redovima gostiju nije nedostajalo visokih strijelaca – Islamović sa osam te Vozila sa sedam pogodaka bili su glavni pogon Kozale.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić, Milas (5), Pavlov, Šolić, Krokar (4), Papić (2), Bujas (3), Galić, Kovačević (5), Ćorić (1), Šegrt, Tukić (3), Vujičević (9), Andabak, Mikas. Trener: Davor Bujas

Kozala: Sertić, Hrvatin, Ljevar (4), Milih (3), Ribarić (4), Barišić (1), Voloder, Gašparović (2), Islamović (8), Pešić, Loparac, Vozila (7). Trener: Darko Dunato