Kaštelanska tenisačica Tena Lukas nije se uspjela plasirati u finale WTA turnira u Bolu na Braču, bolja u dva seta bila je Tamara Zidanšek sa 6:4, 6:3.

Nakon što je kroz tri uzbudljiva meča ostvarila plasman karijere, mlada Tena ipak će pričekati prvo WTA finale. Šteta, pogotovo jer je Tena u prvom setu imala čistih 3:0, čime je morala potaknuti Slovenku da ubrza svoj tempo. Zidanšek je izjednačila na 3:3, Tena povela na 4:3, ali dalje od toga nije išlo.

Drugi set bio je nešto kraći, Zidanšek je povela s čak 4:0 i time nagovijestila svoje novo finale. No, treba reći da su tri seta bila izrazito gusta te da su odlučivale nijanse. Lukas se pokušala vratiti u susret s tri osvojena gema, ali je onda izgubila svoj servis za 6:3.

Unatoč porazu, Lukas može biti zadovoljna jer je skočila na 262. poziciju WTA ljestvice, što je za desetak mjesta slabije od najboljeg plasmana karijere prije dvije sezone.