Kao što smo u najavi 5. kola istakli ovo je bilo kolo derbija, samo se moramo ispraviti, nisu bila dva nego tri derbija.

Sve je počelo derbijem začelja između Botempa i Bilih stina koje su puno bolje ušle u utakmicu. Naime već nakon prvih desetak minuta pogocima braće Nišević, Tina i Roka te Budislava Dujmova oni su vodili s 3:0. Međutim, kako su lako i jednostavno došli do te prednosti oni su je još lakše i prosuli. Boljom igrom u nastavku prvog dijela lukšićka ekipa Botempo već do poluvremena s pogocima Bože Žarka, Marija Duspera i Andrije Kovačeva uspijeva poništiti prednost Bilih stina. Dobra igra Botempa nastavlja se i u drugom dijelu, pogocima Bože Alajbega dva su puta dolazili u vodstvo. Međutim, njihovo vodstvo u oba slučaja kratko je trajalo, Roko i Tin Nišević držali su Bile stine u igri a u posljednjim minutama utakmice Tin Nišević je svojim trećim pogotkom ponovo doveo svoju ekipu u vodstvo. Točku na zasluženu pobjedu Bilih stina u posljednjim trenucima utakmice stavio je svojim drugim pogotkom Budislav Dujmov.

U drugom susretu 5. kola Zračna Luka pobijedila je mladu ekipu CB 'Virusa' mnogo teže od očekivanog, CB 'Virus' je pogotkom Stipe Vladušića čak i poveo ali do kraja poluvremena Zračna Luka je preko Josipa Buzova ipak uspjela izjednačiti da bi otpor dosta mlađeg protivnika slomili tek u drugom poluvremenu pogocima Ivana Čavale i Duje Deankovića.

U trećem susretu vidjeli smo neravnopravnu borbu mlade ekipe Tehnograda protiv bolje i iskusnije ekipe CB 'Gabine'. Pobjeda ekipe s Gabina niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, igrači Gabina radili su na popravljanju gol razlike a Ivan Rajić na kraju se zaustavio na osam postignutih pogodaka čime je zasjeo na vrh liste strijelaca.

Derbi utakmica između ekipa 'Focus' i Sipa i bobići trebala je biti poslastica dana. Nažalost, gledali smo samo jednu ekipu, Sipa i bobići, koja je od samog početka ušla dosta ozbiljno i koncentrirano u susret. Pogocima Ivana Katalinića, Ivana Čokare i Ante Cvitanovića oni su nakon prvih 20 minuta vodili s 3:0. S dobrom i efikasnom igrom Trogirani su nastavili i u drugom poluvremnu, njihova prednost malo po malo se povećavala do konačnih 8:2. Gore spomenuta trojka postigla je po još jedan pogodak a s dva pogotka pridružio im se Marin Erceg. Utješne pogotke za ekipu 'Focusa' postigli su Mario Čović i Matej Stude.

I posljednja utakmica ovog kola imala je predznak derbija, ekipe Auto Kelić i Croatia Blizna pružile su nam jednu uzbudljivu, napetu i neizvjesnu utakmicu sa dosta izglednih prilika ali i sa samo dva postignuta pogotka. Nikola Zec postigao je vodeći pogodak za ekipu Auto Kelić a sredinom nastavka Ante Plazonić uspijeva izjednačiti za ekipu Croatia Blizna. Do kraja utakmice obje ekipe promašile su po nekoliko izglednih prilika, ali na kraju susret je ipak završio bez pobjednika.