Za uspješnu subotu za kaštelanske klubove u 4. kolu 1. Županijske lige zaslužni su Jadran i Val koji su na svoj način ubilježili pobjede – Jadran preokretom u samoj završnici, a Val na krilima mladog Aleksića.

Jadran (KS) – Mladost (P) 2:1 (0:1)

Kaštel Sućurac, stadion Zrinski
Suci: Mladen Labrović (Glavice), Antonio Kontić (Split), Damir Jokić (Dicmo)
Strijelci: 0:1 A. Vidulin 29', 1:1 Marić-Arić 88', 2:1 Radić 90'
Igrač utakmice: Robert Marić-Arić (Jadran KS)

Nogometaši Jadrana na nevjerojatan su način stigli do tri boda u 4. kolu 1. Županijske lige. Sat vremena lovili su rezultat nakon što su gosti u 29. minuti poveli preko Vidulina, u utakmici koja je svojim tempom bila žustra, živa i napeta. Nakon uzaludnih pokušaja da dođu do izjednačenja, čak i kad su u 78. minuti u dvojbenoj situaciji tražili kazneni udarac, 'špina' se konačno otvorila u 88. minuti kada Marić-Arić zabija za 1:1. I onda je nastupila dvominutna drama. Prvo je sudac Labrović na signalizaciju pomoćnika isključio gostujućeg trenera, da bi u sljedećem napadu Radić postao junak postigavši pobjedonosan pogodak u prvoj minuti sudačke nadoknade. Tako su domaćini pokazali da se igra do samog kraja, a za to su nagrađeni s tri vrijedna boda.

Jadran (KS): Roso, Erceg, Renić, Dević, Bodrožić, Marić-Arić, L. Stefanović (63. Radić), Biskupović, Grubišić, T. Stefanović, Katić (81. Buljan).

Mladost (P):Baćak, M. Grabovac, Klarić-Dračar, A. Vidulin, Lončar (56. Maršić), M. Grabovac, Šakić (83. I. Vidulin), Meter (69. Strinić), Brečić, Bandić, Petričević.

Vinjani – Val 0:3 (0:0)

Vinjani Donji, stadion Dovica
Suci: Marin Sokol (Makarska), Krešimir Komić (Solin), Mario Vrkić (Solin)
Strijelci: 0:1 Aleksić 73', 0:2 Aleksić 81', 0:3 Aleksić 84'
Igrač utakmice: Duje Aleksić (Val)

Sedamnaestogodišnji Duje Aleksić imao je dan za pamćenje. A vjerojatno će ga pamtiti i obrana Vinjana kojemu je mladi napadač zabio čak tri pogotka u svojim početnim seniorskim nastupima. Dugo se Val borio s domaćinima, obje ekipe pružile su manje atraktivan nogomet, ali onda je sve sjelo posljednjih petnaest minuta na nogu Aleksića. Prvo je u 73. minuti zabio za vodstvo svoje momčadi, a onda u 81. i 84. utrostručio prednost za svaki osvojeni bod. Bila je to prva pobjeda Vala ove sezone čija mladost polako koristi ponuđenu šansu.

Vinjani: Kukulj, Škeva (46. Pandžić), Kljenak (56. Pejić), Ujević, Slišković, Topić, Kutleša, Jović, Grizelj, Vlašić, Majić (66. Glavaš).

Val: Bilić, Šimunović, Družianić, Rajčić, Gogić (89. Lagator), Šego (28. Polić), Stanković, Džanko, Brko (51. Pajčin), Radanović, Aleksić.

Bizaran razlog odgodio utakmicu Goška i Orkana – gosti nisu imali lječnički pregled!

Prvenstvena utakmica između Goška i Orkana trebala se odigrati u subotu u 15 sati u sklopu 4. kola 1. Županijske lige. No, odlukom delegata Vjeke Bobana utakmica je odgođena iz bizarnog razloga – gostujuća momčad nije vodila brigu o liječničkim pregledima!

Rutinskim pregledom registracijskih iskaznica domaćih i gostujućih igrača netom prije utakmice, utvrđeno je kako su samo četiri igrača Orkana imala pravovaljani lječnički pregled. Ostali su ili imali privremenu potvrdu o lječničkom pregledu ili im je pregled istekao pa delegatu nije preostalo ništa drugo nego ne dopustiti odigravanje utakmice.

Inače, lječnički pregled obavezan je za svakog igrača minimalno dva puta godišnje, odnosno svako šest mjeseci. Bez tog pregleda nijedan igrač ne smije nastupiti na utakmici.

Što će se sada dogoditi za sad nije poznato. Moguće je da će utakmica biti odigrana nekom drugom prilikom, a u krajnjem slučaju Gošk bi zbog ovakog nevjerojatnog propusta Orkana mogao do bodova za zelenim stolom. Po drugi put u četiri utakmice!