U srijedu i četvrtak odigrane su utakmice 1. kola Hrvatskog odbojkaškog kupa za seniore i seniorke. Kaštelanski klubovi već su nakon prve faze natjecanja ostali bez jednog predstavnika; nakon što su Mladost Ribola Kaštela i Kaštela Cemex s 3:0 svladali svoje protivnike, Marina Kaštela doživjela je poraz od Splita.

Zadar – Mladost Ribola Kaštela 0:3
(17:25, 19:25, 8:25)
Zadar, dvorana Krešimir Čosić
Suci: Toni Ivković, Joško Perajica

Mladost Ribola Kaštela očekivano je svladala prvu prepreku u hodu prema obrani titule osvajača Kupa. S glatkih 3:0 svladali su Zadrane za manje od sat vremena. U prva dva seta domaćin je pružao kojekakav otpor koji se nakon izgubljenih setova slomio u trećem za dominantnih 25:8 i prolazak u četvrtfinale Kupa.

Suci: Marija Jakovac, Ante Jukić

Do četvrtfinala stigla je i ekipa Kaštela Cemexa koja je s 3:0 svladala OK Brda. Iako konačan rezultat sugerira laku pobjedu, rezultati pojedinih setova ispravljaju utisak. Domaća ekipa dobro je namučila gošće koji su ipak svojim iskustvom izvojevali pobjedu bez izgubljenog seta.

Split – Marina Kaštela 3:1
(25:16, 22:25, 25:16, 25:14)
Split, dvorana SC Poljud
Suci: Goran Brozić, Dalibor Tota

Za razliku od drugih kaštelanskih predstavnika, Marina Kaštela nije se plasirala u daljnji tijek natjecanja. Razočarajuć je to rezultat s obzirom na uspjehe u posljednje dvije godine. No, protiv pomlađenih Marinki Splićanke su se pokazale kao trenutno bolje pa su sa zasluženih 3:1 prošli u drugu fazu natjecanja.