Šesto kolo 1. HRL – jug ponudilo je nekoliko sjajnih susreta. U dvoboju Hrvatskog dragovoljca i Ribole Kaštela pobjedu su odnijeli gosti iz Kaštela rezultatom 15:20,  u susretu vodećih momčadi bodovi su podijeljeni, dok je derbi začelja pripao Splitu.

Hrvatski Dragovoljac – Ribola Kaštela 15:20 (10:10)

Omiš, dvorana Ribnjak, gledatelja 400
Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac), Dubravko Vukovac (Split)
Igrač utakmice: Josip Pepur (Ribola Kaštela)

Hrvatski Dragovoljac: Jakelić (1), Klarić, Banović (2), Galiot (2), S. Maleničić, Kovačić (1), Bilonić, Kutleša, Šimović (1), Grgat (1), Pocernja, M. Maleničić (3), Varvodić, Babić, Bošnjak, Urličić (4). Trener: Frane Pleić
Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (3), Milas (3), Pavlov, Ivanda, Krokar (5), Javorčić (4), Papić, Milinović, Kovačević, Fistonić (2), Mirat, Tukić, Vujičević (3), Mikas. Trener: Davor Bujas

U izrazito čvrstoj utakmici rukometaši Ribole Kaštela upisali su vrlo važnu pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca. U utakmici u kojoj je ipak palo premalo golova ključnu ulogu preuzeli su vratari, pa je tako vratar gostiju Josip Pepur ubilježio čak petnaest obrana!
Inače, utakmica je bila vrlo izjednačena u prvom poluvremenu. Igrao se pogodak za pogotkom, kratko bi poveli Kaštelani, potom bi domaćin preokrenuo, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 10:10.
U nastavku utakmice, uz odlične obrane Pepura, domaći napad je zakazao te su  uspjeli  zabiti tek pet golova, dok je s druge strane Ribola uspješno iskoristila svoje šanse i utakmicu završila s pet golova razlike.