Ekipa Kaštela Cemex ubilježila je sjajnu pobjedu nad Rijekom u 12. kolu odbojkaške Superlige. Rezultatom 3:1 stigli su na šest bodova prednosti nad Ennom Vukovar, što znači da su dva kola prije kraja siguran putnik za skupinu A drugog dijela natjecanja.

Kaštela Cemex – Rijeka 3:1
(25:21, 17:25, 25:15, 25:19)

Suci: Toni Ivković, Ante Jukić

U derbiju kola odbojkašice Kaštela Cemexa na najbolji način zaključili su ovu kalendarsku godinu. Izvrsnom pobjedom od 3:1 nad Riječankama ostvarile su svoj cilj da budu među prve četiri ekipe na koncu prvog dijela natjecanja. Pobjeda je došla lakše no očekivano, premda su se u prva dva seta 'pošteno' namučile sa gošćama.

U prvom setu 'Malene' su se uspjele odvojiti na 12:8 i 16:10, nakon početne izjednačenosti koja je trajala do 7:7. Takva prednost bila je dovoljni kapital za osvajanje prvog seta. Zato u drugom Riječanke podižu tempo pa je za domaću ekipu nakon 6:1 bilo teško zamisliti povratak u igru. Gošće su suvereno držale prednost za izjednačenje.

Nastavak utakmice, pak, pripao je u dominaciji kaštelanskog kluba. Sa 25:15 i 25:19 stižu do sva tri boda za zasluženo slavlje.

Kaštela Cemex: Ninčević, Stanović, Prkačin, Rimac, Karaula, Rodin, Glavina, Kutrović, Sudar, Stojan, Vukić, Matas, Ljulj. Trener: Zoran Grgantov

Rijeka: Cvitković, A. Popić, Barać, Tomić, Vrban, Boban, T. Popić, Šćulac, Mioč, Koraca, Žarković, Fabulić. Trener: Igor Lovrinov