Kaštelanskim derbijem zaključen je prvi dio odbojkaške Superlige. Derbi koji uvijek plijeni pozornost gledatelja i ovaj put je ispunio dvoranu ljubiteljima sporta, a na koncu su slavile 'Malene' rezultatom 3:0.

Kaštela – Marina Kaštela 3:0
(25:19, 25:17, 25:20)
Suci: Joško Perajica, Marija Jakovac

Premda ovaj derbi nije imao nikakvog rezultatskog imperativa ni bodovnog značaja, utakmica je djelovala sasvim drugačije. Dakako, 'rivalstvo' je posebna motivacija pa se to pokazivalo i na parketu. Na dobar start Kaštela (4:1) Marinke su odgovorile preokretom koje je trajalo sve do 13:14. Zatim kontrolom nad setom preuzimaju 'domaće' igračice koje serijom 6:1 stvaraju dovoljnu prednost za osvajanje prvog seta.

U drugi set 'Malene' su ušle s više opreznosti i respekta kontra mladih 'Marinki' pa su čvrsto držale uspostavljeno vodstvo. Iako se Marina Kaštela u početku u nekoliko navrata približila izjednačenju, u nastavku je obrana olabavila, što je protivničkoj ekipi dalo prostora za odmak koji je vodio do čvrstih 2:0.

Rezultatski najneizvjesniji bio je treći set. Premda su 'Malene' vodile, Marina je ovoga puta dugo pratila korak. No, on je stao pri rezultatu 18:17 kada su domaće igračice još jednom pokazale bolju igru za zasluženu pobjedu.

Utakmicu je obilježilo predstavljanje novih dresova i loga odbojkaškog kluba 'Kaštela' te novog glavnog sponzora – Tommyja. Dio je to klupskog plana promocije odbojkaškog sporta u Kaštelima te rasta kvalitete i uspjeha kluba te njihovih igrača. Tom prigodom sretni dio publike bio je nagrađen majicama i loptama.

Kaštela: Ninčević, Stanović, Prkačin, Rimac, Rodin, Glavina, Papić, Kutrović, Sudar, Stojan, Vukić, Matas, Ljulj. Trener: Zoran Grgantov

Marina Kaštela: Botić, Šolić, Rožić, Teklić, K. Zdilar, Helli, Jureta, J. Zdilar, Terzievska, Parčina, Brakus, Subašić, Karadža. Trener: Milorad Krunić