U derbiju 7. kola 1. skupine Superlige pravu ljepoticu odigrale su odbojkašice Olimpika i Kaštela. U utakmici od pet setova bolje su na kraju bile domaće igračice, dok je u drugom susretu Mladost s glatkih 3:0 nadigrala Rijeku.

Olimpik – Kaštela 3:2
(25:19, 28:26, 15:25, 12:25, 15:5)

Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Boris Vurušić, Dario Stanojević

Kaštelanke se iz Zagreba vraćaju s bodom u džepu, nanizavši tako deset utakmica s osvojenim bodovima. No, na kraju je ostao žal za više jer se ostavio dojam da su gošće to i zaslužile. Olimpik je nakon dva seta imao pobjedu ispred sebe, ali rezultat kojeg su domaće igračice stekle bio je mukotrpan. Iako je pri rezultatu 14:14 Olimpik pobjegao na 19:14, Kaštela su cijelo vrijeme bila 'za vratom'. Prvi set tako se prelomio na stranu domaćih tek na kraju.

U drugom su nešto agresivnije bile gošće koje su cijelo vrijeme vodile, ponekad i sa tri razlike. Ponovo sredinom seta Olimpik pronalazi način za preokret, ali tvrde gošće nisu odustajale pa su izgubile tek u pripetavanju.

Zatim je uslijedila dominacija Kaštelanki na parketu. Premda je Olimpik dostigao zaostatak od 2:8 na 10:9, napad Kaštela potpuno se razigrao nakon time-outa te pobjegao na nedostižnu prednost za 2:1. Još uvjerljiviji bio je četvrti set, a veliku 'pomoć' gošće su imale od strane domaćih igračica po njihovim uzastopnim greškama u napadu.

I kad se činilo da ih Kaštelanke 'imaju' za zlatni set, Olimpik je ipak pronašao dovoljno sabranosti i koncentracije da uzmu pobjedu. Stvorena prednost od 11:3 bila je nedostižna do konačnih 15:5.

Olimpik:Butković (2), Štaka (4), Šandrk (6), Toplek, Deak (3), Radanović (16), Martinčić, Jularić, Barić (8), Krmpotić, Kliman, Bazina (24). Trener: Hrvoje Borovina

Kaštela: Ninčević (2), Stanović (20), Prkačin (14), Ljulj, Rimac (8), Rodin, Glavina, Papić, Kutrović (8), Sudar, Matas, Stojan, Vukić (12). Trener: Zoran Grgantov