Košarkaši Ribole Kaštela poraženi su u 14. kolu Prve muške lige kod lidera lige Sonik Puntamike. Utakmica se na stranu domaćih prelomila u drugom poluvremenu do konačnih 94:83.

Sonik Puntamika – Ribola Kaštela 94:83
(18:30, 20:15, 36:21, 20:17)

Zadar, dvorana Jazine
Igrač utakmice: Dino Palčić (Sonik Puntamika)

Ribola nije uspjela iznenaditi Zadrane na parketu Jazinâ. Premda su imali briljantan početak s čak trideset koševa u prvoj četvrtini, te imali prednost na kraju prvog poluvremena, u drugom im je tempo pao. Momčadi poput Sonika takve stvari iskoriste i kazne.

Kaštelani su imali dobar postotak šuta – 61% za šut za dva poena te 36% za tricu, bolji nego domaćin. Međutim, Sonik je više pokušavao i zato je uspio preokrenuti rezultat u svoju korist.

Odličnu utakmicu ponovo je odigrao Sonikov Dino Palčić, njihov najbolji igrač ove sezone. On je u ovoj utakmici ubacio 18 koševa te upisao najviše skokova (11) i asistencija (6). Kod Ribole najraspoloženiji bio je Biočić s 20 koševa.

Sonik Puntamika: Jošić (17), Palčić (18), Ceranja, Atelj (5), Bučaj (2), Jurjević (16), Erslan, Perić (17), Bašić, Petani (19). Trener: Šime Kraljević

Ribola Kaštela: Vidović, Roso, Biočić (20), Bilandžić (11), Sanader, Krešić, Marasović (14), Vručinić (17), Murko, Elez (6), Rašetina (15), Pruže. Trener: Damir Rančić