U osmom kolu 2. skupine Superlige za odbojkašice Marina Kaštela izgubila je u Poreču rezultatom 3:1. U drugom susretu Enna Vukovar slavila je s 3:0 protiv Brda.

Poreč – Marina Kaštela 3:1
(28:26, 26:24, 15:25, 27:25)

Poreč, dvorana Veli Jože
Suci: Paolo Markulin, Dean Poropat

Nesretan poraz doživjela je ekipa Marine Kaštela u Poreču. Domaća ekipa slavila je s 3:1, a sva tri osvojena seta bila su u produžetku. Tvrdo otvaranje susreta nagovijestilo je zanimljivo borbu za bodove. Igralo se poen za poenom kroz čitav set, a prve su povele Porečanke nakon dvije set lopte. U drugom gotovo identičan scenarij, s tim da je završnica seta bila puno dramatičnija. Porečanke su se uspjele odvojiti na 19:14, a onda su gošće sjajnom serijom preokrenule na 22:19. Imale su i 24:21, ali im je izjednačenje izmaklo iz ruku.

Tada su gošće uložile sav napor ne bi li barem došle do petog seta. Prvu prepreku sjajno su premostili – s uvjerljivih 25:15 smanjuju na 2:1. No, i taj set nije mogao bez komplikacije. Naime, Marina je imala vodstvo od 10:4, a uskoro je semafor pokazivao 13:13. Daljnja igra ipak je pripala gošćama.

U četvrtom setu pala je odluka. Obje ekipe pružile su odličnu igru, rezultatski neizvjesnu. Prednost se često izmjenjivala s jedne i s druge strane, a premda je dvije set lopte imala Marina, Porečanke su ipak uspjele napraviti senzaciju.

Poreč: Bertagia, Duka, Vranjanin, Banko, Ipša, Scoria, Burilo, Plazanić, Pauletić, Levak, Nikačević, Udovičić. Trener: Miodrag Stojaković

Marina Kaštela: Karadža, Botić, Stermole, Šolić, Dežulović, Rožić, Teklić, K. Zdilar, Ćopić, Jureta, J. Zdilar, Terzievska. Trener: Milorad Krunić