Šesnaesto kolo 1. HRL – jug nije bilo naklonjeno vodećim momčadima. Prva tri kluba doživjela su poraze, među njima i Ribola Kaštela koja je u Crikvenici izgubila sa 31:28.

Mornar Crikvenica – Ribola Kaštela 31:28 (16:17)

Crikvenica, Gradska sportska dvorana
Suci: Josip Kuhar, Damir Prelčec
Igrač utakmice: Tony Zarev (Mornar Crikvenica)

Dvostruku šansu propustili su kaštelanski rukometaši na gostovanju u Crikvenici. Osim prilike za pobjedu, koja se u više navrata nudila otvorenih ruku, Ribola je propustila iskoristiti neočekivane poraze Dubrovnika te Karlovca za skok na prvenstvenoj ljestvici. Proslavljeni rukometaš Valter Matošević kao trener Mornara sjajno je postavio svoju momčad, koja je dugo lovila gostujuću prednost i na kraju pobijedila.

Ribola je u napetom prvom poluvremenu izašla kao pobjednik s jednim pogotkom razlike. Rezultat je bio tijesan i neizvjestan cijelo vrijeme, a isto se nastavilo u drugom poluvremenu. Odličan početak Mornara odveo ih je sa 16:17 na 20:17. Riboli je trebalo osam minuta da zabije u nastavku, pa je krenuo lov na zaostatak. Izjednačenje je došlo kod 24:24, ali domaći s nova tri pogotka rade veliki korak prema pobjedi. Posljednju šansu Kaštelani su imali pri 27:26, no nisu uspjeli izjednačiti, a s novom serijom od 4:0 Mornar je riješio pitanje pobjednika.

Mornar Crikvenica:Liridonu, Matejčić (4), Stanić, Čupić (5), Turčinov, Huljina (1), Zarev (8), Car (6), Brozičević, Mijić (3), Daskijević, Domljan, Stupar (4), Prpić, Dokoza. Trener: Valter Matošević

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (2), Milas, Pavlov, Ivanda, Krokar (6), Javorčić, Papić (6), Bujas (7), Milinović, Kovačević (1), Šegrt, Ivanišević (1), Vujičević (2), Fistonić (3), Mikas. Trener: Davor Bujas