Utakmicama prvog kola započela je nova sezona 1. HRL – jug. U lov na Premijer ligu krenulo je dvanaest momčadi, među kojima i Ribola Kaštela koja je već na početku doživjela poraz.

Ribola Kaštela – Trogir 21:28 (9:12)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ante Pavić, Mate Torbarina
Igrač utakmice: Marin Babić (Trogir)

Hladan tuš na otvaranju prvenstva doživjeli su rukometaši Ribole Kaštela. Rezultatom 28:21 nadigrao ih je Trogir, ili točnije Marin Babić koji je postigao čak devet pogodaka. Gosti su agresivno ušli u utakmicu i u ranoj fazi poveli sa 4:1 i 7:4. Kaštelani su se vratili u utakmicu nizom od 4:1, ali je sve u nastavku pripalo na konto Trogirana. Odličnim početkom drugog poluvremena gosti su pobjegli na pet razlike i tu prednost više-manje držali cijelo vrijeme. Tek pred kraj uspjevaju napraviti još daljnji odmak do konačnih 28:21.

Ribola Kaštela: Meštrović, Ilić (2), Milas (2), Pavlov, Zebić, Krokar (1), Dodig (4), Milinović, Pavičić (1), Kovačević (2), Kedžo, Milas, Ivanišević (3), Vujičević (1), Mikas (5), Markota. Trener: Davor Bujas

Trogir: Baković, Špika (1), Babić (9), Grbeša (2), Ljubica, Piteša, Drnasin, Milat, Brkan, Kurolt, Milun (1), Perkušić, Jakeljić (5), Plazibat (2), Šolić (2), Trivković (6). Trener: Boris Popović