KAŠTELA VS IMOTSKA KRAJINA 2:0
Sjajno subotnje popodne za kaštelanske klubove! U sklopu 5. kola 1. Županijske lige nogometaši Goška i Jadrana upisali su značajne pobjede. Gošk je s 2:0 nanio prvi poraz Mladosti, a Jadran je do svoje prve pobjede u prvenstvu došao protiv Mračaja (3:1).

Jadran (KS) – Mračaj 3:1 (2:1)

Kaštel Sućurac, stadion Zrinski
Suci: Stjepan Šušnjara, Roko Radelić, Mario Vrkić
Strijelci: 0:1 Z. Perković-Šantar 18', 1:1 Šiškov 34', 2:1 Dević 41' (11m), 3:1 Stojić 89'
Isključeni igrači: 60' Leko (Mračaj), 71' G. Perković-Šantar (Mračaj)
Igrač utakmice: Jure Šiškov (Jadran KS)

Prvu prvenstvenu pobjedu nogometaši Jadrana ostvarili su na domaćem terenu protiv Mračaja. Bila je to uvjerljiva pobjeda, možemo tako reći, s uvjerljivo više igrača na terenu jer su gosti posljednju četvrtinu utakmice igrali s čak dva igrača manje. Mračaj je poveo u utakmici pogotkom Zvonimira Perkovića-Šantara u 18. minuti, ali do kraja poluvremena Šiškov i Dević donose domaćinu prednost. U 60. minuti Leko je otišao ranije 'pod tuš' zbog verbalnog vrijeđanja suca, a nakon što je Goran Perković-Šantar u 71. minuti dobio drugi žuti karton, Jadranu je sve bilo otvoreno prema tri boda. To je i potvrđeno u 89. minuti kada Stojić zabija za konačnih 3:1.

Jadran (KS): L. Katić, Čurčić, F. Katić, Grančić, Marić-Arić, Buzov, Stojić, Šiškov, Klapež (79. Radić), Dević, Stude (81. Jurić). Trener: Mario Ćutuk

Mračaj: Ljubičić, M. Gudelj, Leko, A. Puljiz (75. Jović), Milinović, Šuto, Z. Perković-Šantar, A. Puljiz (55. D. Puljiz), G. Perković-Šantar, Biočić, Šabić (69. J. Gudelj). Trener: Boženko Tolić

Gošk – Mladost (P) 2:0 (2:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Ante Sočo, Bernard Kasalo, Toni Hajduk
Strijelci: 1:0 Periš 15' (11m), 2:0 Duvnjak 37'
Igrač utakmice: Božo Duvnjak (Gošk)

Pobjeda kojom je Gošk sjeo na vodeću poziciju u ligi ostvarena je pred domaćim navijačima. Nakon prvih pola sata igre rezultat je već išao u jednom smjeru pošto je Gošk imao velikih 2:0 u derbiju vrha ljestvice. Protagonisti ove važne pobjede za domaćina bili su Periš i Duvnjak, a svakako treba pohvaliti i domaću obranu koja je izdržala najbolji napad lige. U drugom poluvremenu gosti su mogli postići bar jedan pogodak te tako zadržati nadu u preokret, ali na koncu ipak doživljavaju prvi poraz u prvenstvu.
Gošk: L. Zec, Džal, Blažević, Nižić, Karaman, Bučić (46. Konsa), Đuras (72. Vrbat), Periš, Projić (65. Vidović), Šarić, Duvnjak. Trener: Radoslav Tomas

Mladost (P): Baćak, Mat. Grabovac, M. Maršić, Vidulin (65. Brnas), Lončar, Šakić, Meter (46. Strinić), Milović, Dropuljić, Petričević. Trener: Mate Maršić