U subotu je odigrano pet utakmica 8. kola 1. Županijske lige. Kaštelanski klubovi ostvarili su polovičan učinak, s tim da Gošk nije iskoristio prednost domaćeg terena izgubivši od Omiša rezultatom 2:0, dok je Jadran (KS) preokretom stigao do sva tri boda u Imotskom (3:1).

Gošk – Omiš 0:2 (0:1)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Stjepan Šušnjara, Mateo Budić, Matko Palada
Strijelci: 0:1 Vrkić 7', 0:2 Sekulović 74'
Igrač utakmice: Nikola Sekulović (Omiš)

Nogometaši Goška i drugu utakmicu zaredom ostaju bez pobjede, čime su otvorili prostor vodećima da stvore veću bodovnu prednost. Bez najboljeg strijelca Đurasa te standardnih prvotimaca Periša i N. Zeca bilo je zahtjevno suprotstaviti se neugodnim gostima koji su pokazali da se mogu nositi sa svakom momčadi. Rani pogodak Vrkića iz 7. minute dodatno je otežao Gošku koji se mučio u napadu da dode do izjednačujućeg pogotka. Sredinom drugog poluvremena Sekulović je zatim zabio za 2:0 i tako pripremio Omišu siguran put prema novoj gostujućoj pobjedi.

Gošk: L. Zec, Barun, Sunara, Karaman, Baran, Konsa, Bučić, Vrbat (46. Vidović), Projić, Šarić, Duvnjak (80. Botica). Trener: Radoslav Tomas

Omiš: Vuković, Zemunik (81. Sosa), Ribičić, Lozić, Pivčević, Vrkić (76. Mikulić), Humačkić (66. Dubravčić), Vučemil, Vojnović, Sekulović, Marčić. Trener: Goran Šušnjara

Imotski – Jadran (KS) 1:3 (1:0)

Imotski, stadion Gospin dolac
Suci: Ante Buzov, Toni Celić, Mislav Lolić
Strijelci: 1:0 Šimić 40', 1:1 Buzov 64', 1:2 Marić-Arić 67', 1:3 Šiškov 82'
Igrač utakmice: Slaven Buzov (Jadran KS)

Sjajan preokret priredili su nogometaši Jadrana na gostovanju kod Imotskog. Premda su u drugo poluvrijeme ušli s rezultatskim deficitom, posljednjih pola sata igre potpuno je pripao Jadranovoj dominaciji za drugu uzastopnu pobjedu. Imoćani su prije utakmice slovili kao momčad koja najlakše dolazi do bodova na svom terenu. Tako se i činilo kad je bolju igru domaćih u prvom poluvremenu okrunio Šimić pogotkom za vodstvo. Međutim, kad je prošlo sat vremena utakmice Jadranski 'stroj' je proradio. Prvo je Buzov za bio za izjednačenje u 64. minuti, a samo tri minute kasnije Marić-Arić zabija za vodstvo Jadrana. Gosti su taj rezultat čvrsto držali, da bi u 82. minuti preko Šiškova potvrdili treću pobjedu u zadnje četiri utakmice.

Imotski:Duvnjak, Grbavac, Šimić, Grizelj (73. Peko), Brečić, Ljubić, Topić, Fakas (73. A. Vujčić), Katavić, Marinović, Peko. Trener: Ante Knezović

Jadran (KS): L. Katić, Čurčić, F. Katić, Baran, Marić-Arić, Buzov, Grubišić (46. Stojić), Šiškov (85. Radić), Klapež, Dević, Stude (46. Đuzel). Trener: Mario Ćutuk