Odigrane su utakmice 5. kola 1. HRL – jug za seniore. Rukometaši Ribole Kaštela treću utakmicu zaredom dolaze do bodova, ovoga puta pobjedom protiv Kozale rezultatom 37:29.

Ribola Kaštela – Kozala 37:29 (18:15)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Davor Lončar, Zoran Lončar
Igrač utakmice: Nikola Kedžo (Ribola Kaštela)

Prošli tjedan možda nije išlo (samo 18 pogodaka), ali u nedjelju navečer 'špina' je bila otvorena. Čak 37 pogodaka postigli su rukometaši Ribole u pobjedi nad Kozalom! Sjajnu utakmicu odigrao je Nikola Kedžo, veliko ovoljetno pojačanje koji je po povratku od ozlijede konačno 'otpustio kočnice' i pokazao svoje mogućnosti. Ostvario je sedam postignutih pogodaka, a zabijao je u ključnim situacijama kada se rezultat 'lomio'. Njegov 'kolega' Ivanišević zabio je jedan više, no sedam je bilo iz sedmeraca.

Domaćin je u utakmicu ušao vrlo loše te je nakon samo nekoliko minuta Kozala imala prednost 7:3. No, nakon povratka s kratkog predaha eto Ribole na 7:7, a uskoro i stižu do prvog vodstva (10:9). Od tada stalno drže pozitivan rezultat koji je do poluvremena iznosio +3. U nastavku utakmice Ribola je suvereno čuvala stečenu prednost, da bi potom sredinom drugog poluvremena povećali prednost na pet razlike. Gosti su se počeli 'raspadati' u igri, a Kaštelani su to koristili 'šakom i kapom' do konačnih 37:29.

Ribola Kaštela: Meštrović, Ilić (6), Milas (4), Pavlov (3), Čićmir (1), Tadin Knezović, Krokar, Dodig (1), Milinović, Pavičić (3), Kovačević, Kedžo (7), Šegrt, Ivanišević (8), Vujičević (4), Mikas. Trener: Davor Bujas

Kozala:Ćaćan, A. Dunato, Bartolović, Islamović (9), Ljevar (6), Štucin, Vukaljović, D. Dunato (4), Tomaš (6), Anić, Milih (2), Schlagenhauf (2), Pešić, Loparac. Trener: Darko Dunato