Sedmo kolo 1. HRL – jug bilo je u svojih prvih pet utakmica iznimno uzbudljivo. Dvije utakmice završile su bez pobjednika, a u dvije su ostvarene pobjede s jednim pogotkom razlike.

Karlovac – Ribola Kaštela 19:18 (13:8)
Karlovac, dvorana Mladost
Suci: Martija Brdić, Matija Hodžić
Igrač utakmice: Mateo Radočaj (Karlovac)

Rukometaši Ribole Kaštela doživjeli su neočekivan poraz u Karlovcu izgubivši od domaćina 19:18. Bila je to utakmica u kojoj je Ribola zapinjala u napadima, čime se osjetio nedostatak ozlijeđenih Ilića, Milasa i Pavičića. Domaći su iskoristili slabost gostiju već na samom početku utakmice te su poveli s visokih 6:0 i 7:1. Potom se Ribola probudila te je stigla na tri pogotka zaostatka (9:6), ali se do kraja poluvremena ta prednost domaćih ipak udvostručila. U drugom poluvremenu Kaštelani su igrali puno bolju igru te su serijom 7:1 stigli do vodstva 15:14. Međutim, utakmica nije obilovala pogocima pa se tako Kaštelani nisu uspjeli rezultatski odvojiti. U trenucima kad je bilo najpotrebnije Kaštelani promašuju pet napada, od čega jedan sedmerac i dva zicera uz pogođene dvije stative, a to je na kraju koštalo porazom.

Karlovac:Radočaj (15o), Capan (5), Bajac, Janjanin (2), Bosiljevac (3), Baršić, Bačić (4), Hrvojević (1), Mrljak (2), Crnković (1), Magdić, Cindrić, Frketić, Domjančić, Lemić (1), Glumac. Trener: Tatjana Rašić

Ribola Kaštela: Meštrović (8o), Milas, Pavlov, Čićmir, Krokar (5), Džakula, Tadin Knezović, Dodig (2), Milinović (3o), Kovačević (6), Kedžo (2), Mirat, Ivanišević (2), Vujičević (1), Fistonić, Mikas. Trener: Davor Bujas