MEVZA LIGA
Peto kolo srednjoeuropske MEVZA lige otvorile su u subotu četiri ekipe s dvama utakmicama. Odbojkašice OK Kaštela gostovale su u slovenskoj Novoj Gorici te upisale novi poraz od 3:0.

GEN-I Volley Nova Gorica – OK Kaštela 3:0
(26:24, 25:19, 25:22)
Nova Gorica, dvorana Osnovne sole Milojke Strukelj
Suci: Andrea Puecher, Dominga Lot
Igračica utakmice: Sara Kovač (GEN-I Volley Nova Gorica)

Kaštelanske odbojkašice još uvijek ne mogu doći do bodova u Sloveniji. Ni drugo gostovanje zaredom nije urodilo bodovima, a ovoga puta poraz je stigao od GEN-I Volley Nova Gorica. Premda su gošće odlično otvorile utakmicu te u prvom setu u većini imale pozitivan rezultat, iskusne Slovenke ipak su uspjele u malom produžetku seta povesti s 1:0. U naredna dva seta Kaštelanke nisu igrale loše, u većini seta bile su od dva do tri poena razlike, ali kako bi set odmicao kraju tako bi se povećavala razlika u bodovima. Domaće igračice zasluženo su slavile, dok će se 'Malene' okrenuti ka novoj utakmici idućeg tjedna protiv još jedne slovenske ekipe.

GEN-I Volley Nova Gorica: Sillah, Ferlinc (9), Goršek (11), Velikonja Grbač (4), Spanou (10), Forštnarič, P. Blažič, Mikl, Kovač (19), S. Blažič, Leban, Jovanović (1), Žigon. Trener: Tilen Kozamernik

OK Kaštela: Ninčević (1), Stanović (9), Prkačin (5), Vranković (7), Rimac (6), Ćurak, Kurtović, Sudar, Parčina, Matas, Vukić (14). Trener: Zoran Grgantov