Odigrane su utakmice 9. kola 1. HRL – jug u kojem je derbi kola pripao Trogiru koji je s 27:25 zadržao vodeću poziciju. Ribola Kaštela je u susretu protiv RK Balić-Metličić upisala novu pobjedu.

Balić-Metličić – Ribola Kaštela 26:31 (16:14)

Split, dvorana Gripe
Suci: Ivan Grbavac, Siniša Ravlić
Igrač utakmice: Mario Ivanišević (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela uspjela je u Splitu ostvariti pobjedu i važna dva boda za sami vrh tablice. Kaštelani su znali da ih čeka teška utakmica i to osjetili već u prvom poluvremenu kada su većinu vremena proveli loveći rezultat. No, u drugom poluvremenu kao da je na parket izašla druga Ribola Kaštela, koja je u prvih deset minuta nastavka imala vodstvo, a nakon što se razbranio Milinović domaćinove šanse svedene su na minimum. Milinović je na utakmici upisao petnaest obrana, dok je najbolji strijelac bio Ivanišević s deset pogodaka, od čega šest sa sedam metara.

Balić-Metličić:Vladić, Radina (7), Maraš (5), Barić (5), Vulić (3), Roki (2), Sučić (2), Mandić (1), Kozina (1), Gajić, Bajić, Lučin, Vegan, Luketin, Vladović. Trener: Petar Metličić

Ribola Kaštela:Milinović, Meštrović, Mirat, Ivanišević (10), Krokar (5), Vujičević (5), Milas (4), Ilić (4), Kedžo (1), Pavlov (1), Dodig (1), Kovačević, Tadin-Knezović, Fistonić, Mikas, Čićmir. Trener: Davor Bujas