U derbiju 9. kola Superlige za seniorke odbojkašice Marine Kaštela pobijedile su Rijeku rezultatom 3:0, čime su preuzele vodeću poziciju u prvenstvu.

Marina Kaštela – Rijeka 3:0
(25:20, 25:19, 25:23)

Suci: Tajana Kramar Šandl, Igor Pihler

Marina Kaštela konačno je preuzela prvo mjesto prvenstvene ljestvice pobjedom protiv izravnih konkurentica iz Rijeke. Čvrstom i taktički zrelom igrom mlade su Kaštelanke još jednom svladale Rijeku, ovoga puta uvjerljivim rezultatom 3:0. Prvi set bio je rezultatski varljiv, jedna i druga ekipa imale su vodstvo, a set se prelomio na samom kraju kada pri 21:20 domaće igračice rade mini-seriju od 4:0. Do drugog seta Marinke su došle puno lakše jer su rano stigli do vodstva, da bi poslije 18:11 sve bilo lakše. Riječanke su potom sve svoje snage upregle u trećem setu, držale rezultat u egalu, ali tu je večer sve bilo na strani domaće ekipe.

Marina Kaštela: Karadža, Botić, Subašić, Rožić, Šolić, Dežulović, Kalman, Teklić, K. Zdilar, Ćopić, Jureta, J. Zdilar, Ćurak, Zdjelar. Trener: Milorad Krunić

Rijeka: Bakarčić, Volarić, Štiglić, Žarković, Grbac, Vrban, Popić, Koraca, Cvitković, Mioč, Fabris, Aničić. Trener: Igor Lovrinov