Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela iz austrijskog Zwettla vraćaju se s jednim bodom nakon što su u pet setova poraženi od Union Raiffeisen Waldviertela.

Union Raiffeisen Waldviertel – OK Mladost Ribola Kaštela 3:2
(23:25, 25:18, 20:25, 25:21, 15:9)

Zwettl, SH Zwettl, gledatelja 350
Suci: Danica Viktoríni-Lisá, Boris Kováč
Igrač utakmice: Stuart Nathan Fullerton (Union Raiffeisen Waldviertel)

Dva puta vodili i onda na kraju – izgubili! Mladost Ribola Kaštela propustila je veliku priliku da na sjeveru Austrije uzme nova tri boda i tako otvori prostor ulasku u doigravanje MEVZA lige. Prava muška utakmica s mnoštvo poena, s jedne strane istaknuli su se Bornemann i Fullerton, dok je kod gostiju 'iskakao' Matoković. Mladost je uspjela 'iščupati' prvi set, a onda lošijom igrom u nastavku utakmice dozvolila domaćinima da izjednače na 1:1.

Tada ponovo slijedi 'dominacija' gostiju na parketu. Austrijanci se dobro drže, ali njihova obrana popustila je češće pa je Mladost nakon tri seta koračala prema pobjedi. Dobar početak četvrtog seta davao je dobre šanse za sva tri boda. Kad su gosti sa 14:14 poveli 17:14 činilo se da bi cilj mogao biti ostvaren. No, Medan je ponovo osjetio list, a Waldviertel uspijeva preokrenuti i odvesti utakmicu u peti set. U njemu je domaćin uspostavio tempo koji ih je doveo do konačnih 15:9.

Union Raiffeisen Waldviertel: Binder, Darmois (15), Bornemann (22), Bartoš (1), Tille, Fullerton (24), Boff, Hahn, Szarek, Mayerhofer (5), De Vries (5), Borris (13). Trener: Zdenek Šmejkal

Mladost Ribola Kaštela: De Marchi (7),Perić (3), Solbrig (11), Giljanović (2), Matoković (23), Ivić, Šuker, Medan (3), Zeljković (16), Cikojević, Šućur, Pervan. Trener: Ivan Rančić