Mladost Ribola Kaštela oprostila se od natjecanja u europskom Challenge kupuizgubivši u uzvratu od Allianz Powervolley Milana rezultatom 3:0.

Allianz Powervolley Milano – Mladost Ribola Kaštela 3:0
(25:22, 25:14, 25:16)
Milano, dvorana Centro Paversi, gledatelja 250
Suci: Zaur Hajiyev, Antonio Fernando Correa Benitez
Igrač utakmice: Nemanja Petrić (Allianz Powervolley Milano)

Powervolley Milano opravdao je očekivanja na papiru, još jednom uvjerljivom pobjedom svladana je kaštelanska momčad koja tako završava europsku avanturu. Domaćin je potvrdio svoju klasu, ali Kaštelani nisu ostali dužni, baš kako su i najavljivali. Nije to bio isti otpor kao i u kaštelanskoj dvorani, nažalost, međutim malo tko može vjerovati da ih je Mladost 'imala u šaci' u prvome setu. Bilo je tada 21:19, velikih 21:19 protiv tako jake momčadi, no tada je sve stalo.

- Šteta, imali smo zlatnu priliku osvojiti taj set i tko zna što bi se onda otvorilo. Mislim da je presudilo iskustvo. Imali smo stvarno veliku želju boriti se protiv momčadi koja je možda među pet najboljih u Europi, ali možda smo u tom ključno trenutku i izgorili od te želje – rekao je dizač Ivo Ivić.

Zagustilo je tada i domaćinima koji su sve snage usmjerili prema Nizozemcu Nimiru Abdel-Azizu. Ponajbolji igrač talijanske lige uspio je izvući svoju momčad iz 'škripca' i preokrenuti za vodstvo u setovima. U drugom i trećem setu istaknuo se pak Nemanja Petrić koji je predvodio Talijane do pobjede.

Trener gostiju Ivan Rančić igrao je s nešto drugačijom momčadi nego smo navikli. Cikojević i De Marchi nisu putovali zbog bolesti, veću minutažu dobili su Šuker i Šućur, a Ivić je zamijenio Medana čija se još uvijek nedovoljno zaliječena tetiva nije htjela riskirati u prilično izvjesnoj utakmici.

- Ponosan sam na svoje igrače - odmah će trener Rančić – Odigrati ovakvo protiv Milana stvarno zaslužuje pohvalu, iako nismo bili kompletni. Ovo je dokaz da možemo igrati sa dvanaest igrača, a to jako puno znači.

Premda u drugom i trećem setu Mladost nije bila toliko blizu, vrijedi istaknuti da je u njima publika mogla uživati u nekoliko izmjena i dugih poena. Raspoloženi domaćini na tribinama nisu se suzdržavali aplauzom nagraditi poteze i požrtvovnost gostiju koji su, kako su i najavili, doista 'umrli muški'.

Allianz Powervolley Milano: Abdel-Aziz (14), Hoffer, Bašić (5), Kozamernik, Izzo (2), Sbertoli, Alletti (7), Petrić (14), Gironi, Weber (4), Okolić (10), Clevenot, Pesaresi. Trener: Roberto Piazza

Mladost Ribola Kaštela: Perić, Solbrig (6), Giljanović (4), Matoković (7), Ivić (2), Medan, Zeljković (3), Šućur (2), Pervan, Palić, Šuker (6). Trener: Ivan Rančić