Košarkaši Ribole Kaštela doživjeli su drugi uzastopni poraz izgubivši od Samobora u 16. kola Prve muške lige rezultatom 78:87.

Ribola Kaštela – Samobor 78:87
(26:13, 19:27, 16:26, 17:21)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Denis Bajramović, Neven Jurjević, Josip Modrić
Igrač utakmice: Danko Branković (Samobor)

Samobor je po drugi put ove sezone očitao lekciju Kaštelanima. Njihova upornost i neodustajanje čak i kad su gubili 15 koševa razlike donijela im je pobjedu, vrijednu u borbi za doigravanje za prvaka. Kaštelani su fantastično otvorili utakmicu. Kombinacije Svaline i Marasovića lako su probijale gostujuću obranu, bili su šuterski raspoloženi te su dugo vremena držali goste bez koša. Nakon toga Samobor je pokazao što zna i umije. Čvršćom igrom u obrani 'ohladili' su šuteve Kaštelana, da bi s druge strane strpljivom igrom uspjeli doći do poluvremena sa samo pet koševa zaostatka.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima koji su kažnjavali propuste u obrani, ali ruku na srce, Kaštelani su opet uprskali sa šutom. Premda je u posljednjoj četvrtini Ribola na tren povela, nedostajalo je preciznosti u ključnim trenucima. U napadu bi prolazile razigrane akcije koje su uglavnom išle na tricu. Igrač bi ostao sam, ali ruke nisu bile precizne – samo 9 pogođenih od ukupno 32 trice! To je gostima bilo dovoljno da sa smiješkom odu iz dvorane.

Ribola Kaštela: Vidović, Krešić, Sanader, Murko, Svalina (8), Baldwin (10), Rašetina (16), Biočić, Bilandžić (10), Marasović (19), Vručinić (5), Elez (10). Trener: Damir Rančić

Samobor:Škara (14), Gionechetti (6), Mandalinić (21), Levanić-Kutni (18), Branković (13), Sedlar, Ivanković (4), Đurinović, Miletić (2), Radulović (9). Trener: Zdravko Džimbeg