U finalu ovogodišnjeg izdanja hrvatskog odbojkaškog kupa igrat će HAOK Mladost i MOK Mursa Osijek. Zagrepčani su rezultatom 3:1 svladali Ribolu Kaštela, dok je Mursa s glatkih 3:0 bila bolja od Splita.

Odbojkaši OK Ribole Kaštela poraženi su u polufinalnoj utakmici protiv najvećih rivala, zagrebačke Mladosti. Pred praznom dvoranom u Kaštel Starome, zbog epidemioloških mjera, Kaštelani su propustili priliku ući u novo finale, a imaju i za čim žaliti. U odličnom prvom setu iznenadili su Zagrepčane svojom igrom i zasluženo poveli s 1:0. Preuzeto vodstvo Kaštelani ni jednom nisu ugrozili, uz raspoloženog i iskusnog Šukera i talijana De Marchija, koji se u posljednji tren vratio u kaštelansku momčad.
U drugom setu Kaštelani su u igru ušli lošije. Točnije, Zagrepčani nisu ništa htjeli prepustiti slučaju. Niz dobrih poena i eto ih na značajnoj prednosti od četiri razlike u kontinuitetu. Premda Ribola nije posustala i došla nadomak izjednačenja (19:20, 23:24), Mitrašinovićev rizik na strani gostiju se isplatio.
Nakon toga Zagrepčani preuzimaju konce igre i u sljedeća dva seta rješavaju pitanje pobjednika. Ribola je na početku seta bila blizu, ali raspucani Čupković, koji je na kraju ubilježio čak 27 poena, pokazao je zašto je doveden ovoga ljeta.

- Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi, mi smo prva dva seta pružili zaista dobar otpor, prvi set smo odigrali sjajno, imali smo dobru igru, držali se dogovora i igrali smo dosta brzo. Međutim, šteta tog drugog seta u kojem je jedna lopta odlučila, odlično smo otvorili treći i onda smo jednostavno stali. Glavni razlog je taj što smo u tom trenutku nastavili sa lošim servisom, oni su taj ritam pojačavali dok se naš napad svodio na visoke lopte s krajeva i na njihov visok blok je to bilo teško pratiti -  kazao je nakon utakmice trener domaćih Ivan Rančić.

S ovim rezultatom i službeno je završena protekla sezona za OK Ribolu Kaštela, a nova počinje već 19. rujna s prvenstvenom utakmicom protiv Centrometala u Kaštel Starome.

OK Ribola Kaštela – HAOK Mladost 1:3
(25:20, 23:25, 16:25, 18:25)
Suci: Bojan Brlas, Ana Stipaničev Matečić
Igrač utakmice: Konstantin Čupković (HAOK Mladost)

OK Ribola Kaštela: Vuković (15), Barać, Perić (5), De Marchi (11), Ivić (5), Kuušić, Cvijović, Šuker (13), Barić, Cikojević (6), Pervan, Jureta, Martinović, Bašić. Trener: Ivan Rančić
HAOK Mladost: Višić (1), Cvanciger, Nikačević (13), Mitrašinović (19), Bakonji, Šarčević, Radoš, Đirlić, Zeljković (7), Devald, Jakovac, Vranješ (5), Čupković (27). Trener: Radovan Malević