Seniorska momčad drugoligaša Kaštela je sigurnom, efikasnom i nadasve lijepom igrom krenula u novu sezonu. Mladi i neiskusni Makarani, iako u zadnji trenutak pojačani Ljubom Prgometom, nisu bili adekvatan suparnik na predstavljanju domaće momčadi pred svojom publikom.

Razigrani Kaštelani već su na otvaranju utakmice pokazali dobar dio svog potencijala, tako da je prva četvrtina završila rezultatom 25:7. U drugoj su priliku dobili gotovo svi igrači s klupe što su gosti iskoristili i uspjeli smanjiti rezultat.

O ozbiljnosti Kaštelana u nastavku susreta dovoljno govori rezultat treće četvrtine (29:5), a ni u zadnjem razdoblju igre kada je klupa po drugi put dobila priliku nije padao rezultat, već se i dodatno podigao do konačnih 81:38. Iako je vanjska linija domaćih opet briljirala, ovaj put treba istaknuti centra Požgaja koji je utakmicu završio sa double-double učinkom (11 skokova, 20 koševa).

Uz seniore, proteklog vikenda na teren su izašli i kaštelanski juniori, kadeti i mlađi kadeti. Juniori su snage odmjerili sa susjedima iz Solina (59:69) što je jednima i drugima bila zadnja proba pred prvenstvo. Kadeti su u prvom kolu prvenstva pobijedili Ploče na svom terenu rezultatom 65:60, a prije njih su se sastale momčadi mlađih kadeta istih klubova (71:52). Sve u svemu, košarka se i dalje u Kaštelima ’praši’ u sve bržem ritmu treninga i utakmica, a da je klub i medijski sve zanimljiviji potvrđuje i interes TV Dalmacije koja će pripremiti nekoliko reportaža kako iz seniorskog, tako i iz pogona mlađih uzrasta.

Inače, potvrđen je termin finala županijskog kupa koji se igra u srijedu u 19 sati u Kaštel Starom, a sastaju se Kaštela i Mislav Europlin.

Kaštela - Kingtrade 81:38 (25:7; 12:18; 29:5; 15:8)

Suci: Damir Basarić i Tomislav Barišić (oba iz Splita)

Kaštela: Popović, Karakaš 14, Kragić 17, Kaliterna 13, Giljanović 10, Biočić 5, T. Marin 2, Berić, Orošnjak, Požgaj 20, Lukačić, Mateljan. Trener: Darko Čavka.

Kingtrade: Prgomet, Jović 4, Lelas, Puharić 10, Slišković 5, Franić 1, Dropulić 2, Lj. Prgomet 9, Buljan 2, Saračević, Brkan, Visković 5. Trener: I. Čobrnić.

Izvor: Kosarka.hr