U derbiju 4. kola 1. HRL – jug rukometaši Metković Mehanike svladali su dotad vodeću Ribolu Kaštela rezultatom 21:20.

Sjajna rukometna utakmica viđena je u Metkoviću. U derbiju kola sastale su se dvije vodeće momčadi, a ishod je bio takav da je drugoplasirani Metković preskočio Ribolu tijesnom pobjedom. Šteta za Kaštelane, koji su prvo poluvrijeme vodili sa čak šest razlike i na predah otišli na +3. U nastavku utakmice uslijedila je dominacija domaćih. Prvo su izjednačili na 12:12, a onda poveli sa 20:16. Posljednjih sedam minuta Ribola je igrala čvrstu obranu, a u napadu su se razmahali Vukić i Kovačević za izjednačenje 20:20. Imali su Kaštelani napad i za pobjedu. Međutim, domaći vratar skida zicer, da bi u sljedećem napadu Čavar pogotkom sa zvukom sirene donio pobjedu svojoj momčadi.

RK Metković Mehanika – RK Ribola Kaštela 21:20 (9:12)