Peto kolo Superlige za odbojkašice obilježio je derbi Marine Kaštela i Mladosti. Bolje nego očekivano, derbi je završio u petom setu pobjedom domaćih igračica.

OK Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:2
(34:36, 11:25, 25:20, 25:22, 15:10)
Suci: Ana Stipaničev Matečić, Bojan Brlas

Kao bomba odjeknula je vijest o rezultatu utakmice Marine Kaštela i zagrebačke Mladosti. Više od dvije godine Zagrepčanke nisu doživjele poraz niti su gubile bodove, a onda su naletjele na čvrst kamen. Njihov sjajan niz zaključen je u Kaštelima nevjerojatnim preokretom domaćih igračica. Nakon prvih sat vremena bilo je 2:0 za Zagrepčanke, i to nakon 36:34 u prvom i dominantnih 25:11 u drugom setu. Baš onda kad se očekivala još jedna glatka pobjeda Mladosti, Kaštelanke su učinile čudesan preokret.

Spomenuli smo već prvi set, koji je dosegnuo čak 70 poena. Rijetko viđen produžetak seta bio je iznimno zanimljiv, jer su obje ekipe imale po nekoliko set lopti. Gošće su doslovno projurile drugim setom, od 12:3 do 25:11 za velikih i gotovo nenadoknadivih 2:0.

No, sport je čudesan. Navikli smo na to, ali rijetko ga doživimo takvim u našem dvorištu, a Marina nas je podsjetila zašto ga toliko volimo. Uslijedila je fantastična reakcija domaćih igračica u iduća dva seta, da bi u petom preokrenule 2:5 na 8:7 i otišle prema najvećoj pobjedi u posljednje vrijeme.

Podsjećajući da Mladost nije izgubila posljednje dvije sezone, vrijedi istaknuti podatak da su u sezoni 2015./2016. i 2016./2017. gubile ukupno 12 puta, od čega čak 10 puta od Marine Kaštela.

OK Marina Kaštela:Botić, Subašić, Rožić, Dežulović, Kalman, Teklić, K. Zdilar, Barać, Vukić, J. Zdilar, Ćurak, Apostolski. Trener: Milorad Krunić

HAOK Mladost: Matić, Pavičić, Kačić Bartulović, Perić, L. Štimac, Grbavica, Volmut, Popić, Kulić, Freund, Marković, I. Štimac. Trener: Leonard Barić