Novi veliki uspjeh KK Kaštela! U Zadru je, u povijesnoj dvorani 'Jazine', savladana istoimena zadarska momčad rezultatom 76:85.

Sjajno su Kaštelani otvorili utakmicu. Već na kraju prve četvrtine 16 koševa prednosti (8:24), ali i pad igre i rezultata u drugoj. Očito je došlo do opuštanja nakon visoke prednosti, što su domaći predvođeni visokim centrom Livajićem znali iskoristiti. Dobrom obranom u nastavku, pogotovo na opasnog Čustića koji je postigao za njega vrlo skromna 3 koša, momci iz Kaštela su kontrolirali utakmicu do samog kraja i bez većih problema ušli u slijedeći, već peti krug Kupa Krešimira Ćosića koji im donosi susret sa pobjednikom susreta Kraljevica – Opatija.

Treba istaći i da su obje momčadi večeras bile oslabljene. Domaći bez Šarlije i Marčinkovića, a gosti bez Tokića, Lukačića, pa i Biočića koji je pod temperaturom pokušao igrati, ali nije išlo, pa je na poluvremenu ostao u svlačionici. Od pojedinačnih ostvarenja svakako treba naglasiti dva double-double učinka Karakaša (15 koševa, 12 asistencija) i Požgaja (31 koš, 12 skokova), a treba i primijetiti veliki pomak momčadi kod realizacije slobodnih bacanja (18/21).

Ovim uspjehom su uvodni dio nove košarkaške sezone Kaštelani odradili besprijekorno. Nakon četiri pobjede u Kupu (Dalvin, Cetina, Mislav, Jazine) i dvije u prvenstvu (Amfora, Dalvin), umorni, ali u odličnoj atmosferi, čekaju veliki derbi 3. kola prvenstva kada im u goste stiže 'Solin'. Utakmica se igra u nedjelju 04.11.2007. u 18,30 sati u Kaštel Starom, i sigurno je vrijedi pogledati.

J A Z I N E Zadar   76 ( 8 , 26, 19, 23)
K A Š T E L A        85 (24, 16, 25, 20)