U dvoboju 8. kola 1. HRL – jug rukometaši Ribole Kaštela svladali su Hrvatski dragovoljac rezultatom 27:19.

RK Ribola Kaštela– RK Hrvatski dragovoljac 27:19 (14:11)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Kristijan Cvjetković (Ribola Kaštela)

Favorizirana Ribola lako se obračunala s Hrvatskim dragovoljcem u osmoj prvenstvenoj utakmici. Momčad iz Dugog rata došla je u Kaštela kao jedna od momčadi s donjeg dijela ljestvice, a domaćin se svojom igrom potrudio da gosti tamo još neko vrijeme i ostanu. S druge strane, Ribola je s nova dva boda zadržala korak s vodećima, pa je sada na trećoj poziciji. Domaćin je na samom početku utakmice uspostavio veće vodstvo (4:1, 5:2) i taj razmak uspješno držao do kraja prvog poluvremena. Tijekom nastavka utakmice prednost je porasla, a kad je dosegnuo sedam razlike (23:16) deset minuta prije kraja, bilo je jasno kome idu svi bodovi.

RK Ribola Kaštela:Džakula, Milas (1), Čičmir (2), Milković, Malnar, Krokar (1), Marić (3), Cvjetković (9), Olić, Pavičić (1), Kovačević (2), Vukić, Meštrović, Fistonić (1), Vujičević (7), Bešker. Trener: Davor Bujas

RK Hrvatski dragovoljac: Glavaš, H. Jakelić (4), Topić (1), Bočkaj (4), S. Maleničić, Kaštelančić (1), Kutleša, Milinović, Mikulić (3), Pocrnja, M. Maleničić, B. Jakelić, Varvodić, Zebić (2). Trener: Marko Galiot