U zaostaloj utakmici 5. kola 1. HRL – jug rukometaši Ribole Kaštela pobijedili su Kozalu rezultatom 29:25.

RK Ribola Kaštela – RK Kozala 29:25 (14:14)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ante Pavić, Mate Torbarina
Igrač utakmice: Kristijan Cvjetković (Ribola Kaštela)

Kaštelani će zimu prespavati na četvrtoj poziciji prvenstvene ljestvice, zahvaljujući pobjedi protiv Kozale. Još jednom na pogon Kristijana Cvjetkovića, Ribola je u drugom poluvremenu uspjela nadigrati gostujuću momčad i zadržati korak za vodećim trojcem. Kozala je većinu susreta bila u egalu, nekoliko puta bili su u vodstvu, a na kraju prvog poluvremena bilo je ravnopravnih 14:14. Ključni trenutak susreta dogodio se sredinom drugog poluvremena kada Ribola pri rezultatu 20:20 uz pomoć Milasa i Cvjetkovića radi seriju 4:1. Stečena prednost uspješno je održana do kraja, pa dva boda zaslugom idu boljoj momčadi.

RK Ribola Kaštela: Pepur, Milas (4), Čičmir (2), Milković, Džakula, Krokar (2), Marić (1), Cvjetković (9), Olić, Pavičić, Kovačević (7), Vukić, Meštrović, Fistonić, Vujičević (4), Bešker. Trener: Davor Bujas

RK Kozala: Braut (1), Islamović (3), Grudić, Kezić, Dizdar (3), Pešić, Tomaš (14), Vukičević, Baldo (2), Potočnjak, Mikuličić (2), Loparac. Trener: Tadej Široka