kkribola zadar

Spektakularnim košem Ante Perkušića na dodavanje Ante Delaša košarkaši Ribole svladali su jučer u Zadru Jazine Arbanasi rezultatom 66:64.

Jazine Arbanasi - Ribola 64:66 (26:31)

Stajalo je na semaforu da je ostalo samo 0,57 sekundi do kraja kad je loptu iza aut linije uzeo Delaš. U terenu su izvedene dvije lažne kretnje, napravljen jedan blok i Perkušić je utrčao pod koš, a Delaš mu nabacio alley-oop za pobjedu. Zapravo jedino moguće u toliko vremena, pa je zakazao ili trener Jazina koji igračima nije rekao da brane reket ili igrači koji nisu branili reket. Kaštelanima manje bitno, pobjeda je u džepu.

Vodili su momci iz Ribole tri i pol četvrtine, a tek u posljednjih pet minuta su mladi Zadrani, od ovog tjedna pojačani Lovrom Bašićem, uspjeli utakmicu dovesti u egal. Ali samo do zadnjih pola sekunde... U redovima gostiju najbolji realizator ponovno Svalina s 18 poena, a odličan je bio Delaš s 11 poena, 10 skokova i šest asistencija. Domaće je predvodio Sikirić sa 17 poena.