U derbi utakmici 17. kola Prve muške lige košarkaši Ribole Kaštela svladali su na domaćem terenu Jazine Arbanasi rezultatom 78:71.

U izravnom dvoboju za drugu poziciju prvenstvene ljestvice Kaštelani su pokazali pobjednički karakter i nastavili niz slavlja. Prava natjecateljska utakmica s nekoliko preokreta započela je boljom igrom domaćina, koji je već nakon pet minuta imao dvoznamenkastu prednost. Zadrani su do kraja prve četvrtine smanjili na poen zaostatka, da bi se u nastavku gledala prilično izjednačena košarka. Gosti su uspjeli i povesti u dva navrata, no Ribola na poluvrijeme ipak ide sa +3. Tijesna utakmica nastavila se u trećoj četvrtini, u kojoj Zadrani ponovo sustižu zaostatak te u posljednju dionicu ulaze s izjednačenjem. Odmah na početku gosti su napravili mini-seriju poena i pobjegli na +6 (69:63), a onda su Kaštelani ubacili u brzinu više i svojom serijom 15:2 zaključili pitanje pobjednika.

KK Ribola Kaštela – KK Jazine Arbanasi 78:71
(19:18, 23:21, 17:20,19:12)