nogomet

Umalo je Val uspio napraviti čudo u Omišu, protiv neupitnog favorita držali su 1:1 do 83. minute. No, pad koncentracije na kraju, što se ekipi iz Starog ne događa po prvi put, ostavio je sva tri boda u Omišu. S druge strane, jadran je sebi sva tri boda priskrbio pobjedom u Vinjanima.

Kaštelani se nisu proslavili ni na samom startu, već u 3. minuti Žilić zabija za domaće. Ove sezone najopasniji Valovac Božo Duvnjak u 33. poravnava rezultat. No, već spomenuti pad koncentracije i Jerčić u 83. postavlja konačnih 2:1, Omiš je i dalje bez poraza, jedini uspjevaju pratiti GOŠK. Valovci nisu bili zadovoljni i sudačkim kriterijima, pa je u 90. minuti zbog psovanja sudaca isključen član stručnog stožera Božo Osibov.

Omiš - Val 2:1 (1:1)

Strijelci: Žilić, Jerčić (Omiš), Duvnjak (Val)

Omiš: Vuković D. , Kuvačić, Ribičić, Žilić, Jerčić, Roguljić, Glavaš, Milavić, Parlov, Kuzmanić, Vidović (ušli: Vuković A., Čačija, Pivčević, Cvitanović, Carminatti)

Val: PleštinaM., Šimunović, Jurić, Kovačević, Šarić, Suman, Duvnjak, Zec, Abramac, Pleština L., Zelembaba (ušli: Radanović, Pajčin)

Crveni karton: Osibov 90., Val

Jadran iz Sućurca u isto je vrijeme uspio upisati tri boda na uvijek neugodnom gostovanju u Vinjanima. U utakmici koja je obilovala žustrinom i nervozom Jadran je ipak uspio pokazati više kvalitete. Ključna je bila sredina prvog dijela, kad je Jadran zabio u 18. i 23. minuti. Prvo je precizan bio Ratković, a potom Marić Arić. U nervoznom drugom dijelu Vinjani smanjuju preko Klapirića, a Kaštelani završavaju utakmicu s igračem manje, dva žuta je dobio Toni Baran. No, bodovi su tu, ovaj treći crveni u sedam utakmica Jadranaši će preboljeti.

Vinjani - Jadran (KS) 1:2 (0:2)

Strijelci: Klapirić (Vinjani), Ratković, Marić Arić (Jadran)

Vinjani:  Aračić, Slišković T., Jonjić, Đerek, Ašanin, Soldo, Klapirić, Bušić, Slišković I., Jurić, Slišković M. (ušli: Vlašić, Perković-Šantar Z., Perković-Šantar G., Zlopaša)

Jadran: Katić, Čurčić, Šerić, Baran, Jukić, Grubišić I., Dević, Ratković, Kapitanović, Stefanović, Marić-Arić (ušli: Grubišić M., Biuk, Lozić, Boduljak, Šiškov)

Crveni karton: Baran (Jadran)