odbojka m2

Polovičnim uspjehom riješili su odbojkaši Ribole svoju slavonsku turneju ovaj vikend. U petak su pobijedili Daruvar u kupu, bilo je čistih 3:0, a sinoć su s 3:1 u Osijeku poraženi od lidera Murse u novom ligaškom obračunu.

U kupu je bilo lako, drugoligaš Daruvar nije imao snage za suprotstaviti se čak i "izmiksanom" sastavu u drugom i trećem setu. 9:25, 17:25 i 16:25 i moglo se produžiti za Osijek.

A tamo se lider prvenstva pokazao prejakim za Kaštelane. Unatoč dobrom prvom setu Ribole, jedinom kojeg su osvojili. Ali to je bilo to, Mursa nakon toga u tri seta ne dopušta niti doći do 20 poena, i dvoboj rješavaju u svoju korist. Ovako je trener Ivan Rančić prokomentirao susret:

"Čestitam Osječanima na zasluženoj pobjedi. Osim prvog seta nismo imali nikakve šanse dobiti utakmicu. Imali smo nevjerojatno mlak servis i jednostavno nismo mogli doći do situacije da nešto ozbiljnije napravimo, a oni su to znali kazniti.

Nakon takvog mlakog servisa nismo imali potrebnu energiju da se ozbiljnije suprotstavimo Mursi.

Idemo dalje, čekaju nas preostale četiri utakmice, tri prvenstvene i četvrtfinale Kupa, nakon kojih ćemo podvući crtu."

Daruvar - Ribola 0:3 (9:25, 17:25, 16:25)

Mursa - Ribola 3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:19)